Česká Republika

Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o

První český účastník mezinárodního výstupu na Mont Ventoux stanul na vrcholu hory

20. 5. 2013

První český účastník mezinárodního výstupu na Mont Ventoux stanul na vrcholu hory

První český účastník mezinárodního výstupu na Mont Ventoux stanul na vrcholu hory


Reprezentant Teva Phramaceuticals CR Luboš Šiška dosáhl cíle dnes v 9 hodin ráno.

“Nesmírně oceňuji odhodlání všech, kteří na Mont Ventoux letos zamířili. Absolvovali několikadenní cestu na místo a pak náročný výstup, za který by se nemusel stydět ani trénovaný sportovec”, říká Zdeněk Zahradník, generální ředitel Teva Pharmaceuticals CR. “Děkujeme celému českému týmu, že problematice roztroušené sklerózy věnoval hodně sil a že to zvládl naprosto skvěle.”

Mezinárodní charitativní akce v jižní Francii má 375 účastníků a tvoří ji převážně pacienti s roztroušenou sklerózou, doprovázeni lékaři a pracovníky Teva Pharmaceutical Industries. Ta je organizátorem této netradiční charitativní akce, jejímž cílem je maximálně podpořit výzkum a léčbu roztroušené sklerózy. Onemocnění, které postihuje především mladé lidi ve věku 20 – 40 let se projevuje postupnou ztrátou hybnosti dolních i horních končetin a pacienti v pozdějším stádiu nemoci končí upoutání na invalidní vozík.
Každý z účastníků mezinárodního výstupu na Mont Ventoux připisuje na charitativní účet částku 500 dolarů, celkovou sumu pak společnost Teva Pharmaceutical Industries zdvojnásobí a věnuje Národnímu MS fondu v Nizozemí.
Česká skupina má 17 účastníků a patří mezi první trojku nejsilnějších týmů. Na vrchol Mont Ventoux dorazil jako první z české výpravy Luboš Šiška z Teva Pharmaceuticals CR. Přestože počasí na startu slibovalo příjemné jarní teploty, na vrcholu Mont Ventoux bylo v 9 hodin ráno pouhých 0 stupňů.

„Je tu pěkná zima, ale krásný výhled,“ říká bezprostředně po výstupu Luboš Šiška. Trasu na vrchol absolvoval ze směru od Malaucene s největším převýšením 12% (trasa), ostatní týmy startovaly ze směrů Sault a Bedoin (obě s převýšením 11%). Aby umocnil žážitek a podpořil ostatní v českém týmu, plánuje Luboš Šiška výstup na Mont Ventoux ještě dnes zopakovat.

Kontakty pro média:
Rita Gabrielová
PR Manager
Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o.
GSM: +420 724 329 813
Tel.: +420 251 007 354
www.teva.cz

 


O společnosti Teva

Teva Pharmaceutical Industries Ltd. je přední farmaceutická společnost s celosvětovou působností. Usiluje o zlepšení přístupu pacientů k vysoce kvalitní zdravotní péči vývojem, výrobou a prodejem cenově dostupných generických léčiv, stejně tak inovativních a brandových farmaceutických přípravků a aktivních farmaceutických substancí. Společnost, která má sídlo v Izraeli, je největším světovým výrobcem generických léčiv, jejíž globální portfolio zahrnuje více než 1000 molekul a která má přímé zastoupení ve více než 60 zemích. V rámci brandových léčiv se Teva zaměřuje oblast onemocnění CNS, onkologie, léčbu bolesti, respiračních a ženských onemocnění a na biologické léčivé přípravky. Teva má na 46 000 zaměstnanců po celém světě a v roce 2012 dosáhla tržeb ve výši 20,3 mld. USD.
Důležité informace

Veřejně odborná informační služba Všeobecné obchodní podmínky Hlášení nežádoucích účinků
© Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o. 2018 Mapa stránek Web od Studio New Logic: to je rychlá tvorba e-shopu včetně kvalitní SEO optimalizace.