Česká Republika

Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o

Stanovisko ke stahování přípravku JOX 1X30ML a Stopangin 1X30ML z úrovně zdravotnických zařízení

9. 4. 2015

Stanovisko ke stahování přípravku JOX 1X30ML a Stopangin 1X30ML z úrovně zdravotnických zařízení

Společnost Teva Pharmaceuticals CR, která na český trh dodává přípravky JOX 1X30ML a Stopangin 1X30ML preventivně přistupuje ke stažení vybraných šarží těchto dvou přípravků, určených k dezinfekci ústní dutiny při zánětlivých onemocněních. Důvodem opatření je starší verze plastového aplikátoru, nahrazená v současné době modernějším provedením.

“Přestože starší verze aplikátoru byla zcela funkční, chceme vyloučit nesprávnou manipulaci s ním a proto stahujeme vybrané šarže, v nichž se starší verze aplikátoru ještě vyskytuje ”, říká Rita Gabrielová, tisková mluvčí společnosti Teva Pharmaceuticals CR. “Starší aplikátory jsme v posledních dvou letech nahradili moderními a tak je téměř jisté, že většina zdravotnických zařízení a lékáren už disponuje novými verzemi přípravků Jox i Stopangin,” dodává.

Stahování vybraných šarží přípravků Jox a Stopangin bude probíhat do 30. května 2015.


Kontakty pro média:
Mgr. Rita Gabrielová
Head of Corporate Communications, C&E Europe
Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o.
GSM: +420 724 329 813
Tel.: +420 251 007 354
www.teva.cz


O společnosti Teva

Teva Pharmaceutical Industries Ltd. je přední farmaceutická společnost s celosvětovou působností. Usiluje o zlepšení přístupu pacientů k vysoce kvalitní zdravotní péči vývojem, výrobou a prodejem cenově dostupných generických léčiv, stejně tak inovativních a brandových farmaceutických přípravků a aktivních farmaceutických substancí. Společnost, která má sídlo v Izraeli, je největším světovým výrobcem generických léčiv, jejíž globální portfolio zahrnuje více než 1000 molekul a která má přímé zastoupení ve více než 60 zemích. V rámci brandových léčiv se Teva zaměřuje oblast onemocnění CNS, onkologie, léčbu bolesti, respiračních a ženských onemocnění a na biologické léčivé přípravky. Teva má na 46 000 zaměstnanců po celém světě a v roce 2012 dosáhla tržeb ve výši 20,3 mld. USD.

Důležité informace

Veřejně odborná informační služba Všeobecné obchodní podmínky Hlášení nežádoucích účinků
© Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o. 2018 Mapa stránek Web od Studio New Logic: to je rychlá tvorba e-shopu včetně kvalitní SEO optimalizace.