Česká Republika

Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o

Teva Pharmaceutical Industries Ltd. oznamuje výsledky za 1. čtvrtletí roku

6. 5. 2013

Teva Pharmaceutical Industries Ltd. oznamuje výsledky za 1. čtvrtletí roku

Celkové tržby 4,9 miliard dolarů
Čtvrtletní Non – GAAP nárůst hodnoty dosáhl 1,12 dolaru, GAAP dosáhl 0,74 dolaru
Cash flow v rámci obchodní činnosti 1,1 miliardy dolarů

„V tomto čtvrtletí nás potěšily zejména výsledky prodeje speciálních léčiv a volně prodejných léčiv v rámci joint venture. Díky našim operacím v generickém segmentu trhu, který je naším klíčovým byznysem, jsme splnili očekávání daná naším plánem, zejména silnou produkcí v západní a východní Evropě“, komentuje výsledky Dr. Jeremy Levin, President a CEO Teva Pharmaceutical Industries Ltd. „ V průběhu minulého roku jsme formulovali a vyhlásili strategický plán, který v současné době začínáme naplňovat důležitými personálními akvizicemi a vytváříme tak základ naší nové obchodní struktury. Upřímně věřím, že Teva maximálně využije nabízených příležitostí a že už nyní zakládá na svůj další obchodní úspěch v tomto dynamickém prostředí trhu.“

Tržby dle regionů

Spojené státy americké1: 2.4 miliardy dolarů (50% celkových tržeb)
V meziročním srovnání to znamená 11% pokles, daný nižším prodejem léku Provigil® díky zvýšené konkurenci na trhu. Tento pokles částečně vyrovnaly tržby za prodej léků Copaxone®, Treanda®, Azilect® a dalších zejména respiračních léčiv.

Europa2: 1.5 miliardy dolarů (30% celkových tržeb),
Představuje to meziroční nárůst tržeb o 11%, (10% nárůst v lokální měně).
Nárůst prodejů ovlivnil zejména segment OTC (volně prodejných léků) a generických léčiv, podobně i některá speciální léčiva, především Copaxone®.

Zbytek světa3: 966 miionů dolarů (20% celkových tržeb)
Znamená meziroční pokles o 3% (v přepočtu na lokální měnu růst o 1%).
Tento trend nastal vzhledem k negativnímu vývoji lokální měny, především v Japonsku a Latinské Americe a slabšímu výkonu ekonomiky v Kanadě. Pokles tržeb v tomto segmentu částečně vyrovnal prodej OTC léčiv a kontinuální růst tržeb v segmentu generických léčiv v Rusku a Izraeli.

Tržby dle produktových řad

Generická léčiva: 2.3 miliardy dolarů (včetně API tržeb ve výši 186 milionů dolarů)
Znamená meziroční pokles o 12%. Generická léčiva představovala 47% celkových tržeb Tevy.

  • Spojené státy americké: 895 milionů dolarů, tj. meziroční pokles o 27%
  • Evropský region: 873 milionů dolarů, tj. meziroční nárůst o 9% (představuje nárůst 8% v lokální měně). Nárůst ovlivnila mimo jiné širší penetrace generických léčiv ve Francii a Itálii
  • Země ROW: 547 milionů dolarů, znamená meziroční pokles o 8% ( tj.2% v lokální měně). Pokles primárně ovlivnily nižší tržby v Kanadě, kde současně probíhala cenová reforma.

Speciální (inovativní) léčiva: tržby 2.1 miliardy dolarů, meziročně na srovnatelné úrovni. Tržby v segmentu speciálních léčiv představují 42% celkových tržeb (ve stejném období 2012 to bylo 41% celkových tržeb)

  • Spojené státy americké: 1.5 miliardy dolarů, slabý meziroční pokles o 1%
  • Evropský region: 412 milionů dolarů, meziroční nárůst o 12% (růst o 11% v lokální měně)
  • Země ROW: 176 milionů dolarů, znamená meziroční pokles o 16% (růst o 14% v lokální měně)

Volně prodejné (OTC) léky: tržby ve výši 306 milionů dolarů, znamenají meziroční nárůst o 56% (v lokální měně 58%). Růst ovlivnily tržby v klíčových regionech Evropy, zejména východní Evropy, v ostatních částech trhu také výsledky PGT Hrealthcare a segmentu OTC ve Spojených státech amerických.

Ostatní: tržby ve zbylém portfoliu Tevy spadají především do produktů distribuovaných třetími stranami v Izraeli a Maďarsku. Představovaly 212 milionů dolarů, úroveň srovnatelnou s loňským výsledkem.

Vzhledem k hospodářským výsledkům Teva Industries Ltd. rozhodlo představenstvo společnosti na svém zasedání dne 30. dubna 2013 o čtvrtletní dividendě 1,15 NIS.

Zpráva o hospodářských výsledcích je v originálním znění dostupná zde:
http://www.tevapharm.com/Media/News/Pages/2013/1814197.aspx

Nebo Click here for Webcast

Poznámky:
1) Celková struktura prodejů na lokálních trzích, stejně jako výsledky prodejů v produktových řadách najdete na www.ir.tevapharm.com
2) Region Evropy definujeme od 1.1.2013 jako země Evropské unie, dále Norsko, Švýcarsko a země jihovýchodní Evropy. Tržby za 2012 a 2013 zahrnují všech 36 zemí evropského regionu.
3) ROW trhy zahrnují všechny ostatní země mimo USA a země evropského regionu

Kontakty pro média:
Mgr. Rita Gabrielová
PR Manager
Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o.
GSM: +420 724 329 813
Tel.: +420 251 007 354
www.teva.cz


O společnosti Teva

Teva Pharmaceutical Industries Ltd. je přední farmaceutická společnost s celosvětovou působností. Usiluje o zlepšení přístupu pacientů k vysoce kvalitní zdravotní péči vývojem, výrobou a prodejem cenově dostupných generických léčiv, stejně tak inovativních a brandových farmaceutických přípravků a aktivních farmaceutických substancí. Společnost, která má sídlo v Izraeli, je největším světovým výrobcem generických léčiv, jejíž globální portfolio zahrnuje více než 1000 molekul a která má přímé zastoupení ve více než 60 zemích. V rámci brandových léčiv se Teva zaměřuje oblast onemocnění CNS, onkologie, léčbu bolesti, respiračních a ženských onemocnění a na biologické léčivé přípravky. Teva má na 46 000 zaměstnanců po celém světě a v roce 2012 dosáhla tržeb ve výši 20,3 mld. USD.

 

Důležité informace

Veřejně odborná informační služba Všeobecné obchodní podmínky Hlášení nežádoucích účinků
© Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o. 2018 Mapa stránek Web od Studio New Logic: to je rychlá tvorba e-shopu včetně kvalitní SEO optimalizace.