Česká Republika

Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o

Teva Pharmaceutical Industries Ltd. oznamuje výsledky za 2. čtvrtletí roku

5. 8. 2013

Teva Pharmaceutical Industries Ltd. oznamuje výsledky za 2. čtvrtletí roku

Celkové tržby 4,9 miliardy dolarů
Čtvrtletní Non – GAAP nárůst hodnoty dosáhl 1,20 dolaru, GAAP dosáhl 0,53 dolaru
Cash flow v rámci obchodní činnosti 875 milionů dolarů

"Celkové tržby ve výši 4,9 miliardy dolarů korespondují s našimi výsledky v prvním čtvrtletí letošního roku. Velmi hrdí jsme však tentokrát na růst našich prodejů v oblasti speciálních léčiv a volně prodejných přípravků (OTC)", komentuje výsledky Tevy prezident a CEO Dr. Jeremy Levin. "Ze střednědobého pohledu je pro nás velmi pozitivní vývoj na americkém generickém trhu, pokroky v našem vývoji a výzkumu, zejména franšíza NTE (New Therapeutic Entities) a očekávaná uvedení na trh našich klíčových generických a speciálních přípravků", pokračuje Dr. Levin. "Teva je zcela jinou společností, než jakou byla před rokem. V její novou podobu i budoucnost velmi věřím – budujeme silný a diverzifikovaný byznys s mohutnou pipeline produktů, která zajišťuje naši vysokou penetraci na trhu a náš další růst".

Celkové tržby Tevy za 2. čtvrtletí 2013 uzavřené ke dni 30. června činí 4,9 miliardy dolarů, což v porovnání se stejným obdobím roku 2012, představuje meziroční pokles o 1%. Ten je primárně způsoben poklesem generického trhu v USA a Evropě a fluktuací měnových kurzů na ostatních trzích, zejména v Japonsku, které ovlivnily pokles tržeb v objemu 55 milionů dolarů. Pokles tržeb v generickém segmentu trhu však kompenzovaly zvýšené tržby za prodeje Copaxonu a dalších speciálních přípravků především v USA a v Evropě a stejně tak vyšší prodeje OTC léčiv.

Tržby dle regionů

Spojené státy americké1: 2.5 miliardy dolarů (51% celkových tržeb)
Znamená meziroční nárůst o 2%, ovlivněný zejména růstem prodeje Copaxonu

Europa2: 1.5 miliardy dolarů (30% celkových tržeb)
Znamená meziroční pokles o 3%, způsobený především poklesem prodejů na generickém trhu, částečně kompenzovaný růstem prodejů v oblasti OTC přípravků

Zbytek světa (země ROW)3: 945 milionů dolarů (19% celkových tržeb)
Znamená meziroční pokles o 8%, ovlivněný změnami kurzu japonského jenu a poklesem tržeb v Rusku, vyplývajícího z načasování prodejů Copaxonu v Rusku, Kanadě a Japonsku.

Tržby dle produktových řad

Generická léčiva: 2.4 miliardy dolarů (včetně API tržeb ve výši 181 milionů dolarů)
Znamená meziroční pokles o 8%. Generická léčiva představovala 49% celkových tržeb Tevy.

Speciální (inovativní) léčiva: tržby 2.1 miliardy dolarů, meziročně růst o 5%. Tržby v segmentu speciálních léčiv představují 42% celkových tržeb Tevy

Volně prodejné (OTC) léky: tržby ve výši 257 milionů dolarů, znamenají meziroční nárůst o 17%
Růst ovlivnily vyšší tržby a růst prodejů v rámci naší joint venture PGT Healthcare na trzích v Evropě, Rusku a Izraeli.

Vzhledem k hospodářským výsledkům Teva Industries Ltd. rozhodlo představenstvo společnosti na svém zasedání dne 30. června 2013 o čtvrtletní dividendě 1.15 NIS.

Zpráva o hospodářských výsledcích je v originálním znění dostupná zde:
http://www.tevapharm.com/Media/News/Pages/2013/1843483.aspx?year=2013

Poznámky:
1) Celková struktura prodejů na lokálních trzích, stejně jako výsledky prodejů v produktových řadách najdete na www.ir.tevapharm.com
2) Region Evropy definujeme od 1.1.2013 jako země Evropské unie, dále Norsko, Švýcarsko a země jihovýchodní Evropy. Tržby za 2012 a 2013 zahrnují všech 36 zemí evropského regionu.
3) ROW trhy zahrnují všechny ostatní země mimo USA a země evropského regionu

 

Kontakty pro média:
Mgr. Rita Gabrielová
PR Manager
Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o.
GSM: +420 724 329 813
Tel.: +420 251 007 354
www.teva.cz

 


O společnosti Teva

Teva Pharmaceutical Industries Ltd. je přední farmaceutická společnost s celosvětovou působností. Usiluje o zlepšení přístupu pacientů k vysoce kvalitní zdravotní péči vývojem, výrobou a prodejem cenově dostupných generických léčiv, stejně tak inovativních a brandových farmaceutických přípravků a aktivních farmaceutických substancí. Společnost, která má sídlo v Izraeli, je největším světovým výrobcem generických léčiv, jejíž globální portfolio zahrnuje více než 1000 molekul a která má přímé zastoupení ve více než 60 zemích. V rámci brandových léčiv se Teva zaměřuje oblast onemocnění CNS, onkologie, léčbu bolesti, respiračních a ženských onemocnění a na biologické léčivé přípravky. Teva má na 46 000 zaměstnanců po celém světě a v roce 2012 dosáhla tržeb ve výši 20,3 mld. USD.

 

Důležité informace

Veřejně odborná informační služba Všeobecné obchodní podmínky Hlášení nežádoucích účinků
© Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o. 2018 Mapa stránek Web od Studio New Logic: to je rychlá tvorba e-shopu včetně kvalitní SEO optimalizace.