Česká Republika

Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o

Teva Pharmaceutical Industries Ltd. oznamuje výsledky za 3. čtvrtletí roku

31. 10. 2013

Teva Pharmaceutical Industries Ltd. oznamuje výsledky za 3. čtvrtletí roku

Teva Pharmaceutical Industries Ltd. oznamuje výsledky za 3. čtvrtletí roku

  • Celkové tržby 5,1 miliardy dolarů
  • Čtvrtletní Non – GAAP EPS dosáhl 1,27 dolaru, GAAP dosáhl 0,83 dolaru
  • Očekávané roční tržby v rozmezí 19,7 a 20,3 miliardy dolarů
  • Očekávaný Non GAAP EPS v rozmezí 4,95 – 5,05 dolaru

"Teva jako nejsilnější hráč trhu společně se svým představenstvem nadále prosazují realizaci nové strategie a změn, o nichž jsme přesvědčeni, že povedou k našemu dalšímu růstu", říká Eyal Desheh, úřadující Prezident a CEO společnosti Teva. "Během třetího čtvrtletí jsme jen na trhu ve Spojených státech uvedli celkem 6 nových a velmi úspěšných generických přípravků a jsme také velmi hrdí na to, že náš generický byznys pokračuje v dlouhodobém a udržitelném růstu. Jsme velmi spokojeni s našimi výsledky v oblasti Global Specialty Medicines a v OTC produktech v rámci joint venture."

Tržby společnosti Teva dosáhly během posledních tří měsíců (do 30. Září 2013) objemu 5,1 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 2 procenta. Také v přepočtu na lokální měny tržby vzrostly o 2%. Růst tržeb byl zejména podpořen vyššími tržbami na generickém trhu ve Spojených státech, vyššími tržbami v oblasti prodejů speciálních léčiv a OTC (volně prodejných přípravků). Tento růst byl částečně kompenzován poklesem prodejů v oblasti API (Active Pharmaceutical Ingredients) třetím stranám.

Tržby dle regionů

Spojené státy americké1: 2.7 miliardy dolarů (54% celkových tržeb)
Znamená meziroční nárůst o 4%, ovlivněný zejména růstem prodeje generických a speciálních léčiv

Evropa2: 1.4 miliardy dolarů (28% celkových tržeb)
Znamená meziroční růst o 4%, podpořený růstem prodejů na generickém trhu

Zbytek světa (země ROW)3: 910 milionů dolarů (18% celkových tržeb)
Znamená meziroční pokles o 8%, ovlivněný změnami kurzu japonského jenu a poklesem tržeb v Rusku, vyplývajícího z pozdějšího nastartování prodeje Copaxonu


Tržby dle produktových řad

Generická léčiva: 2.5 miliardy dolarů (včetně API tržeb ve výši 162 milionů dolarů)
Znamená stejný meziroční výsledek. Generická léčiva představovala 49% celkových tržeb Tevy.

Speciální léčiva: tržby 2.1 miliardy dolarů, meziročně růst o 3%. Tržby v segmentu speciálních léčiv představují 41% celkových tržeb Tevy

Volně prodejné (OTC) přípravky: tržby ve výši 286 milionů dolarů, znamenají meziroční nárůst o 13%
Růst ovlivnily vyšší tržby a růst prodejů v rámci joint venture s PGT Healthcare

Vzhledem k hospodářským výsledkům Teva Pharmaceutical Industries Ltd. rozhodlo představenstvo společnosti na svém zasedání dne 29. října 2013 o čtvrtletní dividendě 1.15 NIS za jednu akcii.
Zpráva o hospodářských výsledcích je v originálním znění dostupná zde:
http://www.tevapharm.com/Media/News/Pages/2013/1870794.aspx

Poznámky:
1) Celková struktura prodejů na lokálních trzích, stejně jako výsledky prodejů v produktových řadách najdete na www.ir.tevapharm.com
2) Region Evropy definujeme od 1.1.2013 jako země Evropské unie, dále Norsko, Švýcarsko a země jihovýchodní Evropy. Tržby za 2012 a 2013 zahrnují všech 36 zemí evropského regionu.
3) ROW trhy zahrnují všechny ostatní země mimo USA a země evropského regionu

Kontakty pro média:
Mgr. Rita Gabrielová
PR Manager
Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o.
GSM: +420 724 329 813
Tel.: +420 251 007 354
www.teva.cz

 


O společnosti Teva

Teva Pharmaceutical Industries Ltd. je přední farmaceutická společnost s celosvětovou působností. Usiluje o zlepšení přístupu pacientů k vysoce kvalitní zdravotní péči vývojem, výrobou a prodejem cenově dostupných generických léčiv, stejně tak inovativních a brandových farmaceutických přípravků a aktivních farmaceutických substancí. Společnost, která má sídlo v Izraeli, je největším světovým výrobcem generických léčiv, jejíž globální portfolio zahrnuje více než 1000 molekul a která má přímé zastoupení ve více než 60 zemích. V rámci brandových léčiv se Teva zaměřuje oblast onemocnění CNS, onkologie, léčbu bolesti, respiračních a ženských onemocnění a na biologické léčivé přípravky. Teva má na 46 000 zaměstnanců po celém světě a v roce 2012 dosáhla tržeb ve výši 20,3 mld. USD.

Důležité informace

Veřejně odborná informační služba Všeobecné obchodní podmínky Hlášení nežádoucích účinků
© Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o. 2018 Mapa stránek Web od Studio New Logic: to je rychlá tvorba e-shopu včetně kvalitní SEO optimalizace.