Česká Republika

Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o

Teva Pharmaceutical Industries uzavřela soudní spor se společnostmi Pfizer a Nycomed dohodou o vyrovnání

14. 6. 2013

Teva Pharmaceutical Industries uzavřela soudní spor se společnostmi Pfizer a Nycomed dohodou o vyrovnání

Teva Pharmaceutical Industries uzavřela soudní spor se společnostmi Pfizer a Nycomed dohodou o vyrovnání


Společnost Teva Pharmaceutical Industries oznamuje, že uzavřela dohodu se společnostmi Wyeth/Pfizer a Altana/Nycomed o mimosoudním vyrovnání sporu, který začal v prosinci roku 2007 a týkal se prodeje generického léčiva Protonix ve 20 a 40 mg tabletách, obsahujících účinnou látku pantoprazole sodium. Součástí dohody, která by měla definitivně ukončit veškerá negativní prohlášení na adresu Tevy a jejích dceřinných firem, je i finanční kompenzace ve výši 1,6 miliardy dolarů pro společnosti Wyeth/Pfizer a Altana/Nycomed. Úhrada této sumy proběhne ve dvou splátkách - do konce roku 2013 uvolní Teva částku 800 milionů dolarů a zbytek platby provede v roce 2014.

Víceprezident pro legislativu skupiny Teva pan Richard Egosi k tomu říká: “Rádi bychom tuto kauzu po letech sporů uzavřeli a soustředili na náš hlavní cíl, kterým je poskytovat pacientům na celém světě cenově dostupná a bezpečná léčiva.”

Pro další informace připojujeme originál tiskové zprávy (soubor pdf)

Kontakty pro média:
Rita Gabrielová
PR Manager
Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o.
GSM: +420 724 329 813
Tel.: +420 251 007 354 
www.teva.cz

 


O společnosti Teva

Teva Pharmaceutical Industries Ltd. je přední farmaceutická společnost s celosvětovou působností. Usiluje o zlepšení přístupu pacientů k vysoce kvalitní zdravotní péči vývojem, výrobou a prodejem cenově dostupných generických léčiv, stejně tak inovativních a brandových farmaceutických přípravků a aktivních farmaceutických substancí. Společnost, která má sídlo v Izraeli, je největším světovým výrobcem generických léčiv, jejíž globální portfolio zahrnuje více než 1000 molekul a která má přímé zastoupení ve více než 60 zemích. V rámci brandových léčiv se Teva zaměřuje oblast onemocnění CNS, onkologie, léčbu bolesti, respiračních a ženských onemocnění a na biologické léčivé přípravky. Teva má na 46 000 zaměstnanců po celém světě a v roce 2012 dosáhla tržeb ve výši 20,3 mld. USD.

Důležité informace

Veřejně odborná informační služba Všeobecné obchodní podmínky Hlášení nežádoucích účinků
© Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o. 2018 Mapa stránek Web od Studio New Logic: to je rychlá tvorba e-shopu včetně kvalitní SEO optimalizace.