Česká Republika

Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o

O společnosti

Teva v ČR

Na českém trhu působíme jako Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o od roku 1997. Jsme součástí světové farmaceutické korporace Teva Pharmaceutical Industries Ltd., datující svou historii už od roku 1901 v Izraeli.

S ročním obratem přes 2 miliardy korun (2014) jsme silnou dvojkou českého generického trhu. Disponujeme produktovým portfoliem s více než 220 léčivy. Českému zdravotnictví ročně dodáme více jak 19 milionů balení léčiv. Sídlíme v Praze a zaměstnáváme kolem 150 lidí.

Naše léčiva pomáhají pacientům ve více než deseti terapeutických oblastech - klíčovými jsou CNS, onkologie, kardiologie, léčba bolesti, nemoci dýchacích cest nebo ženská onemocnění. Naše specializované linie spolupracují s lékaři v oblastech všeobecného lékařství, interny, kardiologie, diabetu, ORL, urologie, ophtalmologie, endokrinologie, gynekologie a dalších. Spolupracujeme se zdravotnickými zařízeními v celé České republice a vlastním výzkumem podporujeme inovace nejen stávajících generických produktů, ale i biologickou léčbu a nové terapeutické entity.

Zcela zásadní postavení máme v oblasti nemocí centrálního nervového systému (CNS), kde se specializujeme na léčbu roztroušené sklerózy. V 70. letech minulého století vyvinula Teva v Izraeli vlastní léčivo, které se v průběhu dalších let stalo lékem první volby, a to po celém světě.

V oblasti volně prodejných léčiv máme významné postavení na trhu díky známým brandům jako jsou Vicks, Vibovit, Stoptussin a další. To vše v rámci společného podniku PGT Healthcare, který Teva založila v roce 2011 společně s koncernem Procter&Gamble.

Naší korporátní sestrou je výrobní závod Teva Czech Industries s.r.o.  v Opavě, založený v roce 1883 a dříve známý také pod názvem Galena. Ročním obratem přes 8 miliard korun, produkcí zhruba 8 miliard tablet, 50 milionů želatinových tobolek a 210 millionů cytostatických tablet ročně patří mezi největší výrobce ve Střední Evropě a významné exportéry, především na americký trh. V regionu Slezska zaměstnává přibližně 1400 lidí.

„Společnost Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o. prohlašuje, že je podrobena jednotnému řízení ze strany společnosti Teva Pharmaceutical Industries Ltd., se sídlem 5 Basel Street, Petach Tikva, Izrael, která je řídící osobou a společně s ní a ostatními členy vytváří koncern označovaný jako koncern Teva. Členové koncernu Teva jsou uvedeni na webových stránkách řídící osoby www. tevapharm.com.“

Tisk

Důležité informace

Veřejně odborná informační služba Všeobecné obchodní podmínky Hlášení nežádoucích účinků
© Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o. 2018 Mapa stránek Web od Studio New Logic: to je rychlá tvorba e-shopu včetně kvalitní SEO optimalizace.