Česká Republika

Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o

Tiskové zprávy

Informace pro média

5. 8. 2014

Teva Pharmaceutical Industries Ltd. oznamuje výsledky za 2. čtvrtletí 2014

 • Celkové tržby ve výši 5 miliard dolarů znamenají meziroční nárůst o 2 %
 • Non – GAAP čistý zisk ve výši 1,4 miliardy dolarů (meziroční nárůst o 4 %), GAAP čistý zisk ve výši 925 milionů dolarů
 • Čtvrtletní Non – GAAP EPS nárůst hodnoty dosáhl 1,23 dolaru (meziroční nárůst o 3 %), GAAP dosáhl 0,87 dolaru (meziroční nárůst o 18 %)
 • Objem provozního cash – flow ve výši 1,25 miliard dolarů, znamená nárůst o 43 %, nezahrnuje vyrovnání vyplývající z právních závazků
 • Tržby z prodeje generik celkově vzrostly o 5 %, na trhu v USA o 10 %. Ziskovost segmentu generik se zvýšila o 41 %

 

“Jsme spokojeni s výsledky 2. čtvrtletí roku 2014, dosáhli jsme přirozeného růstu tržeb ve všech oblastech ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Prodeje našich generických léčiv dosáhly velmi dobrých výsledků a současně se zvýšila jejich profitabilita. V oblasti speciálních léčiv jsme ke stávajícím léčivům úspěšně zavedli nový typ léku určeného pro léčbu roztroušené sklerózy a budeme pokračovat ve stabilizaci našeho podílu na tomto trhu,” říká Erez Vigodman, President a CEO společnosti Teva.
“Daří se nám uskutečňovat naše priority pro rok 2014: upevňujeme naše základy, řídíme přirozený růst společnosti a navyšujeme její dlouhodobou hodnotu. V tomto čtvrtletí jsme oznámili vnitřní organizační změnu, která zahrnuje i vznik Globální skupiny pro generická léčiva, řízené Siggi Olafssonem, jedním z nejzkušenějších lídrů v oblasti generického průmyslu. Urychlujeme transformaci naší výrobní sítě a uplatňujeme transformační program, který přináší další úspory. Také jsme uskutečnili novou akvizici, získali jsme společnost Labrys, která představuje další přidanou hodnotu pro náš pacientsky orientovaný program v oblasti léčby bolesti. Nakonec bych rád zmínil i to, že úspěšně pokračujeme v definování nového strategického směřování společnosti Teva,” doplňuje Erez Vigodman.

Celkové tržby za 2. čtvrtletí 2014 v generickém segmentu léčiv představují 2,5 miliardy dolarů (včetně prodeje API s tržbami 182 milionu dolarů), což meziročně znamená nárůst o 5 %. Na tomto výsledku se podílely jednotlivé geografické trhy následovně:

Spojené státy americké1: 1,1 miliarda dolarů, což znamená meziroční nárůst o 10 %,
Evropa2: 814 milionů dolarů, což znamená meziroční pokles o 2 %,
Zbytek světa (země ROW)3: 633 milionů dolarů, což znamená meziroční nárůst o 4 %.

Prodeje účinných látek API (Active Pharmaceutical Ingredients) třetím stranám ve výši 182 milionu dolarů zaznamenaly pokles o 4 % ve světových a o 5 % v lokálních měnách. Nižší výsledek ovlivnily zejména výsledky prodejů v zemích ROW a na trhu v USA.
Tržby v generickém segmentu představují 50 % celkových tržeb ve druhém čtvrtletí, což představuje mírný nárůst oproti 49 % ve stejné období loňského roku. Hrubý zisk generického segmentu léčiv ve výši 1 miliardy představuje meziroční nárůst o 6 %. Ziskovost generického segmentu ve druhém čtvrtletí roku 2014 byla 532 milionu dolarů v porovnání s 376 miliony v druhém kvartálu 2013.

Celkové tržby v oblasti speciálních léčiv za druhý kvartál 2014 byly ve výši 2 miliardy dolarů. Znamená to meziroční pokles o 1 %. Na tomto výsledku se podílely jednotlivé geografické trhy následovně:

Spojené státy americké1: 1, 4 miliardy dolarů, což znamená meziroční pokles o 5 %,
Evropa2: 501 milionů dolarů, což znamená meziroční nárůst o 13 %,
Zbytek světa (země ROW)3 : 107 milionů dolarů, což znamená meziroční pokles o 4 %.

Tržby v oblasti speciálních léčiv představují 40 % celkových tržeb, což znamená mírný pokles oproti 42 % ve stejném období loňského roku. Hrubý zisk segmentu speciálních léčiv ve výši 1,8 miliardy dolarů ve druhém kvartálu je stejný jako v tomto období loňského roku. Ziskovost segmentu speciálních léčiv byla ve výši 52,8 %, což představuje meziroční pokles oproti 54,3% ve stejném období předchozího roku.

V segmentu volně prodejných léčiv (OTC) bylo dosaženo tržeb ve výši 274 milionu dolarů, což představuje meziroční nárůst o 7 %, zejména díky vyšším prodejům v Evropě. 
Tržby společnosti Teva v rámci společného podniku (joint venture) PGT s Procter & Gamble dosáhly výše 350 milionu dolarů.

Vzhledem k hospodářským výsledkům Teva Pharmaceutical Industries Ltd. rozhodlo představenstvo společnosti na svém zasedání dne 29. července 2014 o výplatě čtvrtletní dividendy ve výši 1.21 NIS za jednu akcii.

Zpráva o hospodářských výsledcích je v originálním znění dostupná zde:  
http://www.tevapharm.com/Media/News/Pages/2014/1953508.aspx 

Poznámky:
1) Celková struktura prodejů na lokálních trzích, stejně jako výsledky prodejů v produktových řadách najdete na www.ir.tevapharm.com
2) Region Evropy pro naše potřeby definujeme jako země Evropské unie, dále Norsko, Švýcarsko a země jihovýchodní Evropy. Tržby za 2012 a 2013 zahrnují všech 36 zemí evropského regionu.
3) ROW trhy zahrnují všechny ostatní země mimo USA a země evropského regionu

Kontakty pro média:
Mgr. Rita Gabrielová
PR Manager
Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o.
GSM: +420 724 329 813
Tel.: +420 251 007 354
www.teva.cz


O společnosti Teva

Teva Pharmaceutical Industries Ltd. je přední farmaceutická společnost s celosvětovou působností. Usiluje o zlepšení přístupu pacientů k vysoce kvalitní zdravotní péči vývojem, výrobou a prodejem cenově dostupných generických léčiv, stejně tak inovativních a brandových farmaceutických přípravků a aktivních farmaceutických substancí. Společnost, která má sídlo v Izraeli, je největším světovým výrobcem generických léčiv, jejíž globální portfolio zahrnuje více než 1000 molekul a která má přímé zastoupení ve více než 60 zemích. V rámci brandových léčiv se Teva zaměřuje oblast onemocnění CNS, onkologie, léčbu bolesti, respiračních a ženských onemocnění a na biologické léčivé přípravky. Teva má na 45 000 zaměstnanců po celém světě a v roce 2013 dosáhla tržeb ve výši 20,3 mld. USD. 

Skrýt detail
26. 7. 2014

Zaměstnanci Tevy připravili zábavné indiánské odpoledne pro dětské pacienty ve FN Motol

Indiánské prázdniny ve FN Motol se neobešly bez účasti společnosti Teva Pharmaceuticals. Pro 16. ročník této dobrovolné charitativní akce organizované Klubem interaktivního domu připravili zaměstnanci zábavné Teva odpoledne zaměřené na zkoušku lidských smyslů.

Hlavní myšlenkou Indiánských prázdnin všech odděleních Dětské kliniky FN Motol, a to přímo v nemocnici. Mnohé z nich se na běžné prázdninin ve FN Motol je letní indiánský tábor pro děti s pobytem na běžné prázdniny nedostanou, ale díky Klubu interaktivního domu a jeho partnerů si je přesto mohou alespoň částečně užít. V období o

 

d 4. do 24. června tu každý všední den odpoledne běží zábavný program pro „indiány kmene Motolů“.

 

Teva Pharmaceuticals se stala partnerem této myšlenky už v loňském roce. A také letos předvedla, že její zaměstnanci umí v rámci dobrovolnictví efektivně pomáhat a svou přítomností děti zaujmout a nabídnout jim smyslové zážitky i zábavu. Teva odpoledne se neslo v duchu Zraku, Hmatu, Sluchu, Čichu a Chutě. Kromě toho děti vyráběly indiánská trička a malovaly odvážným štětcem. Oblíbené dětské písničkové hity tu zazpívala i Heidi Janků, která byla hostem Tevy. Po dvouhodinovém venkovním programu navštívili zaměstnanci také děti na pokojích. Dětští pacienti na hematologii, neurologii nebo ortopedii byli často po operacích, a tak je úsměv velkých indiánů i malý dárek povzbudily do dalšího boje s nemocí.

„Indiánské prázdniny v motolské nemocnici jsou nejdéle fungujícím dobrovolnickým projektem v nemocničním prostředí. Díky vedení FN Motol, dobrovolníkům, sboru z motolské základní školy a hostům se daří vytvářet oázu radosti, uvolnění a pohody v opravdovém indiánském táboře uprostřed největší nemocnice u nás“, říká Aleš Kysela, ředitel Klubu interaktivního domu. „Zvláště si vážíme toho, když si do tábora kmene Motolů najdou cestu i zaměstnanci našich partnerů, jako v případě společnosti Teva. Kromě významné finanční podpory, kterou na program dostáváme, tak přinášejí naši přátelé z Tevy své vlastní DOBRO a to vážně nemocným dětem, jejich rodičům a příbuzným. Mohou tak na vlastní oči vidět, jak důležitá taková pomoc je a právě díky tomu mohu za celý „kmen Motolů“ vyjádřit velké díky,“ dodává Aleš Kysela.

„Kromě partnerství se zdravotníky je naší rolí i osobní podpora zejména malých pacientů, kteří nemají to štěstí být zdravými dětmi. Jsme tu, abychom 

pomáhali úsměvem, pohlazením i optimismem, který je pro úspěšnou léčbu podobně důležitý, jako pilulky“, říká Rita Gabrielová, PR manažerka Teva Pharmaceuticals.

Kromě dobrovolné pomoci od zaměstnanců připravuje společnost Teva i finanční dotaci pro tuto akci ve výši 100 tisíc korun.


Kontakty pro média:
Rita Gabrielová
PR Manager
Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o.
GSM: +420 724 329 813
Tel.: +420 251 007 354
www.teva.cz


O společnosti Teva

Teva Pharmaceutical Industries Ltd. je přední farmaceutická společnost s celosvětovou působností. Usiluje o zlepšení přístupu pacientů k vysoce kvalitní zdravotní péči vývojem, výrobou a prodejem cenově dostupných generických léčiv, stejně tak inovativních a brandových farmaceutických přípravků a aktivních farmaceutických substancí. Společnost, která má sídlo v Izraeli, je největším světovým výrobcem generických léčiv, jejíž globální portfolio zahrnuje více než 1000 molekul a která má přímé zastoupení ve více než 60 zemích. V rámci brandových léčiv se Teva zaměřuje oblast onemocnění CNS, onkologie, léčbu bolesti, respiračních a ženských onemocnění a na biologické léčivé přípravky. Teva má na 45 000 zaměstnanců po celém světě a v roce 2013 dosáhla tržeb ve výši 20,3 mld. USD.

 

 

 

 

Skrýt detail
7. 5. 2014

Teva znovu podpoří pacienty s roztroušenou sklerózou výstupem na Mont Ventoux

Do největší evropské sponzorské akce na podporu léčby roztroušené sklerózy se letos podruhé zapojí také český tým. Ve dnech 6. - 9. června už počtvrté společně vystoupí pacienti, lékaři a farmaceuti na horu Mont Ventoux v jižní Francii. Výtěžek z akce navýší korporace Teva na dvojnásobek a věnuje nizozemskému Národnímu MS Fondu.

Očekávaná účast více než 800 lidí v letošním roce představuje tento projekt jako dosud největší sponzorský projekt svého druhu. Mezi účastníky Climbing Mont Ventoux bude také 135 zaměstnanců korporace Teva.

Z původního nápadu skupinky pěti nizozemských přátel - cyklistů, z nichž 3 trpěli roztroušenou sklerózou, se během posledních čtyř let stala veřejná manifestace aktivního přístupu k nemoci. Roztroušená skleróza postihuje především mladé lidi do 40 let, při postupné progresi omezuje hybnost horních a dolních končetin, negativně ovlivňuje motoriku, je doprovázena únavou a depresemi a v konečné fázi může vést až ke ztrátě pacientovy mobility. Současný způsob sdílení poznatků pacientů, lékařů a farmaceutů je unikátní – informace o léčbě, možnostech podpory pacienta i rady pro správný životní styl vedou ke stále úspěšnějšímu boji s nemocí, postihující v České republice 17 000 lidí.

„Dnes můžeme pacientům nabídnout kvalitní léky, které u velké skupiny řady pacientů vedou ke stabilizaci stavu. Je to ale jen jedna část, ta druhá podstatná je v rukách pacienta samotného – velmi záleží na jeho vlastním aktivním přístupu – zda změní životní návyky (přestane kouřit, upraví životosprávu, začne pravidelně cvičit), je schopen pracovat na svém pohledu na okolní svět, který často bývá dosti negativní. To vše rozhoduje o tom, jak kvalitní život každý z nás prožije,“ říká o léčbě RS MUDr. Dana Horáková PhD.z Centra pro demyelinizační onemocnění, Neurologické kliniky 1. lékařské fakulty a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. V léčbě roztroušené sklerózy je velmi důležitým momentem včasné stanovení diagnózy u praktického lékaře. Projevy nemoci bývají často podceňovány a delší prodleva může později ovlivnit způsoby i celkovou úspěšnost léčby. „Nemoc neumíme vyléčit, umíme ji ale účinně léčit, ovšem pouze při včasném zahájení léčby. U mozku platí dvojnásob „čím dříve, tím lépe“,” potvrzuje MUDr. Dana Horáková.
Právě na včasnou diagnostiku a léčbu roztroušené sklerózy chce přispět také akce Climbing Mont Ventoux. Na konci loňského ročníku Teva navýšila vybraný účastnický poplatek a odevzdala tak Národnímu MS Fondu v Nizozemí finanční prostředky ve výši 500 tisíc euro. Letošní výtěžek může být více než dvojnásobný vzhledem k tomu, že dvojnásobně narostl počet přihlášených účastníků. Českou republiku zde bude reprezentovat devět pacientů, šest lékařů a dvě zdravotní sestry. Tým v letošním roce koordinuje Nadační fond Impuls, který v ČR podporuje léčebné a edukační projekty pro pacienty s roztroušenou sklerózou.

“Předpokládáme, že počasí nebude tak extrémní, jako vloni, kdy na vrcholu bylo 5 stupňů a více než cesta nahoru nám dala zabrat cesta dolů,” říká účastník českého týmu Jiří Steppan ze společnosti Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o. ”Sázíme na pohodu a na pěkné počasí. Mont Ventoux je symbolem těch nejlepších cyklistických výkonů, a tak není těžké motivovat náš tým, aby to znovu dokázal.”

Průběžné informace od účastníků výstupu bude možné sledovat i prostřednictvím profilu akce na Facebooku zde: https://www.facebook.com/climbingagainstmstevateam. Také český tým bude během výstupu natáčet video a první informace zprostředkuje přes společnost Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o..

V případě zájmu o tyto informace využijte prosím kontakty níže ve vizitce

Kontakty pro média:
Mgr. Rita Gabrielová
PR Manager
Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o.
GSM: +420 724 329 813
Tel.: +420 251 007 354
www.teva.cz


O společnosti Teva

Teva Pharmaceutical Industries Ltd. je přední farmaceutická společnost s celosvětovou působností. Usiluje o zlepšení přístupu pacientů k vysoce kvalitní zdravotní péči vývojem, výrobou a prodejem cenově dostupných generických léčiv, stejně tak inovativních a brandových farmaceutických přípravků a aktivních farmaceutických substancí. Společnost, která má sídlo v Izraeli, je největším světovým výrobcem generických léčiv, jejíž globální portfolio zahrnuje více než 1000 molekul a která má přímé zastoupení ve více než 60 zemích. V rámci brandových léčiv se Teva zaměřuje oblast onemocnění CNS, onkologie, léčbu bolesti, respiračních a ženských onemocnění a na biologické léčivé přípravky. Teva má na 46 000 zaměstnanců po celém světě a v roce 2012 dosáhla tržeb ve výši 20,3 mld. USD.

 

Skrýt detail
7. 5. 2014

Teva Pharmaceutical Industries Ltd. oznamuje výsledky za 1. čtvrtletí 2014

Teva Pharmaceutical Industries Ltd. oznamuje výsledky za 1. čtvrtletí 2014

 

 • Celkové tržby ve výši 5 miliard dolarů znamenají meziroční nárůst o 2%
 • Non – GAAP čistý zisk ve výši 1 miliardy dolarů (meziroční nárůst o 8%), GAAP čistý zisk ve výši 744 milionů dolarů (meziroční nárůst o 18%)
 • Čtvrtletní Non – GAAP EPS nárůst hodnoty dosáhl 1,22 dolaru (meziroční nárůst o 9%), GAAP dosáhl 0,87 dolaru (meziroční nárůst o 18%)
 • Tržby z prodeje generik na trhu v USA vzrostly o 17%. Ziskovost segmentu generik se zvýšila o 31%
 • Tržby za celý rok 2014 a EPS potvrzují očekávání.


 „S výsledky prvního čtvrtletí roku 2014 jsme spokojeni. Pacienti mají prospěch z uvedení několika nových významných generických i speciálních produktům na trh, zejména v oblasti léčby roztroušené sklerózy. Náš generický průmysl dosáhl vyšší ziskovosti, například na trhu v USA rostly naše tržby meziročně o 17%.“, komentuje výsledky Tevy její President a CEO Erez Vigodman. „Intenzivně se zaměřujeme na zvýšení přínosů Tevy, zejména ve společných frančízách, řídíme udržitelný růst naší společnosti a pracujeme na tom, aby Teva přinášela dlouhodobé hodnoty. Během roku 2014 dosáhneme v rámci transformace společnosti prvních významných úspor, které budou pokračovat také v rámci naší výrobní sítě. Chceme obhájit naši vedoucí pozici na světovém generickém trhu a dále posilovat důvěru ve značku Teva.

Celkové tržby za 1. čtvrtletí 2014 v generickém segmentu léčiv představují 2,4 miliardy dolarů, což meziročně znamená nárůst o 3% (ve srovnání s 2,3 miliardy dolarů ve Q1 2013). Na tomto výsledku se podílely tyto geografické trhy následovně:

Spojené státy americké1: 1 miliarda dolarů, znamená meziroční nárůst o 17 %, ovlivněný zejména růstem prodeje generických a speciálních léčiv
Evropa2: 818 milionů dolarů, znamená meziroční pokles o 4%
Zbytek světa (země ROW)3: 532 milionů dolarů, znamená meziroční pokles o 9 %

Prodeje účinných látek API (Active Pharmaceutical Ingredients) třetím stranám ve výši 179 milionu dolarů představují pokles o 7% ve světových i lokálních měnách. Nižší výsledek ovlivnily zejména produktové a řídící změny v organizacích API.
Tržby v generickém segmentu představují 48% celkových tržeb v prvním čtvrtletí, stejně jako tomu bylo ve stejném období předchozího roku. Hrubý zisk generického segmentu léčiv ve výši 1,04 miliardy představuje meziroční nárůst o 10%. Ziskovost generického segmentu v Q1 2014 představuje 499 milionu dolarů v porovnání s 382 milionům v Q1 2013.
Celkové tržby v oblasti speciálních léčiv představují za Q1 2014 výši 2,1 miliardy dolarů. Znamená to meziroční nárůst o 3%. Na tomto výsledku se podílely tyto geografické trhy následovně:

Spojené státy americké1: 1,5 miliardy dolarů, znamená meziroční nárůst o 3%.
Evropa2: 482 milionu dolarů, znamená meziroční nárůst o 8%
Zbytek světa (země ROW)3 : 102 milionů, znamená meziroční pokles o 18%

Tržby v oblasti speciálních léčiv představují 42% celkových tržeb, stejně jako v Q1 předchozího roku. Hrubý zisk segmentu speciálních léčiv ve výši 1,8 miliardy dolarů v Q1 představuje meziroční nárůst o 3%. Ziskovost segment speciálních léčiv je ve výši 52,8%, což představuje meziroční pokles oproti 55,2% ve stejném období předchozího roku.

V segmentu volně prodejných léčiv (OTC) bylo dosaženo tržeb ve výši 269 milionu dolarů, což představuje meziroční pokles o 13%, zejména díky nižším prodejům ve východní Evropě.
Tržby Tevy v rámci joint venture PGT s Procter & Gamble dosáhly výše 356 milionu dolarů, což představuje meziroční pokles o 13%, ovlivněný extrémně slabou chřipkovou sezónou v Evropě a Rusku. 

Vzhledem k hospodářským výsledkům Teva Pharmaceutical Industries Ltd. rozhodlo představenstvo společnosti na svém zasedání dne 29. dubna 2014 o čtvrtletní dividendě 1.21 NIS za jednu akcii.

Zpráva o hospodářských výsledcích je v originálním znění dostupná zde:http://www.tevapharm.com/Media/News/Pages/2014/1924785.aspx


Poznámky:
1) Celková struktura prodejů na lokálních trzích, stejně jako výsledky prodejů v produktových řadách najdete na www.ir.tevapharm.com
2) Region Evropy definujeme od 1.1.2013 jako země Evropské unie, dále Norsko, Švýcarsko a země jihovýchodní Evropy. Tržby za 2012 a 2013 zahrnují všech 36 zemí evropského regionu.
3) ROW trhy zahrnují všechny ostatní země mimo USA a země evropského regionu

Kontakty pro média:
Mgr. Rita Gabrielová
PR Manager
Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o.
GSM: +420 724 329 813
Tel.: +420 251 007 354
www.teva.cz


O společnosti Teva

Teva Pharmaceutical Industries Ltd. je přední farmaceutická společnost s celosvětovou působností. Usiluje o zlepšení přístupu pacientů k vysoce kvalitní zdravotní péči vývojem, výrobou a prodejem cenově dostupných generických léčiv, stejně tak inovativních a brandových farmaceutických přípravků a aktivních farmaceutických substancí. Společnost, která má sídlo v Izraeli, je největším světovým výrobcem generických léčiv, jejíž globální portfolio zahrnuje více než 1000 molekul a která má přímé zastoupení ve více než 60 zemích. V rámci brandových léčiv se Teva zaměřuje oblast onemocnění CNS, onkologie, léčbu bolesti, respiračních a ženských onemocnění a na biologické léčivé přípravky. Teva má na 46 000 zaměstnanců po celém světě a v roce 2012 dosáhla tržeb ve výši 20,3 mld. USD.

 

 

 

 

Skrýt detail
10. 2. 2014

Průzkum společnosti Edukafarm: pro děti je nejvíce doporučován Vibovit

Multivitaminový přípravek Vibovit, jehož výrobcem je společnost Teva, zvítězil v průzkumu odborné společnosti Edukafarm v kategorii Multivitaminové přípravky pro děti jako nejvíce doporučovaný doplněk stravy. Průzkum se věnuje výhradně OTC přípravkům a jeho výsledky odrážejí zkušenosti lékárníků i zpětnou vazbu od pacientů.

Doplněk stravy pro děti Vibovit je na českém trhu od března 2011, kdy ho výrobce Teva poprvé uvedl v podobě želé. Jako první se objevila varianta ZOO a Safari a postupně přibyly Aqua a Abeceda. V loňském roce vstoupil Vibovit do segmentu cucavých tablet a na trh byl uveden Vibovit Junior 4+ a Vibovit School 8+. Vibovit cucavé tablety byly vyvinuty speciálně dle výživových potřeb dětí v různém věku a jejich složení reflektuje doporučení Světové zdravotnické organizace a Evropského úřadu pro bezpečnost potravin (EFSA). Byly rovněž testovány Švýcarským vitaminovým institutem. Více o Vibovitu zde: http://www.vibovit.cz/


Řada multivitaminových přípravků Vibovit na trhu:
Vibovit želé ve variantách Abeceda, ZOO, Safari a Aqua pro děti od 3 let
Vibovit Junior 4+ cucavé tablety (s příchutí lesních plodů) pro děti od 4 let
VIbovit School 8+ cucavé tablety (s příchutí lesních plodů) pro děti od 8 let
Svým složením představuje Vibovit komplex vitaminů a minerálních látek a je doporučován aktivním dětem, jejichž fyzická aktivita a růst zvyšují požadavky na příjem těchto látek. Všechny přípravky Vibovit navíc obsahují pouze přírodní barviva.
Vibovit bodoval v průzkumu společnosti Edukafarm v celkem 34,29 procentech odpovědí lékárníků a stal se tak pro rok 2013 vítězem kategorie Multivitamínové přípravky pro děti. Průzkum realizuje společnost Edukafarm pravidelně od roku 2008 s cílem zjišťovat, se kterými přípravky mají lékárny nejlepší zkušenosti. Odpovědi přitom vycházejí ze zpětné vazby od pacientů, kteří si přípravky v lékárně zakoupili.
“Vibovit komunikujeme jako Zdraví, které baví a z výsledků průzkumu je zřejmé, že Vibovit tato očekávání naprosto splnil,” říká Peter Klepáč, manažer Business Unit Pharmacy společnosti Teva Pharmaceuticals CR. “Jeho komplexní a vyvážené složení, čistota přírodních složek i zábavná forma provedení pro malé i větší děti jsou tím, co přináší OTC produktům značky Teva popularitu a úspěch na trhu.”
Společnost Edukafarm, realizátor průzkumu, je v oblasti medicíny a farmacie lídrem v dlouhodobém vzdělávání zdravotnických pracovníků. Přináší nové trendy a průkopnické metody edukace, a to prostřednictvím dlouhodobých projektů, mezi něž patří také tento průzkum. Více o projektu zde: http://www.edukafarm.cz/c1203-projekt-lekarnici-doporucuji

 

Kontakty pro média:
Mgr. Rita Gabrielová
PR Manager
Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o.
GSM: +420 724 329 813
Tel.: +420 251 007 354
www.teva.cz


O společnosti Teva

Teva Pharmaceutical Industries Ltd. je přední farmaceutická společnost s celosvětovou působností. Usiluje o zlepšení přístupu pacientů k vysoce kvalitní zdravotní péči vývojem, výrobou a prodejem cenově dostupných generických léčiv, stejně tak inovativních a značkových farmaceutických přípravků a aktivních účinných látek. Společnost, která má sídlo v Izraeli, je největším světovým výrobcem generických léčiv, jejíž globální portfolio zahrnuje více než 1000 molekul a která má přímé zastoupení ve více než 60 zemích. V rámci inovativních léčiv se Teva zaměřuje oblast onemocnění CNS, onkologie, léčbu bolesti, respiračních a ženských onemocnění a na biologické léčivé přípravky. Teva má na 46 000 zaměstnanců po celém světě a v roce 2012 dosáhla tržeb ve výši 20,3 mld. USD.

 

Skrýt detail
7. 2. 2014

Teva Pharmaceutical Industries Ltd. oznamuje výsledky za 4. čtvrtletí a celý rok 2013

Teva Pharmaceutical Industries Ltd. oznamuje výsledky za 4. čtvrtletí a celý rok 2013

 • Tržby za Q4 ve výši 5,4 miliardy dolarů, celkové tržby za celý rok 20,3 miliardy dolarů
 • Čtvrtletní Non – GAAP EPS dosáhl 1,42 dolaru, GAAP EPS dosáhl 0,45 dolaru
 • Roční Non – GAAP EPS dosáhl 5,01 dolaru, GAAP EPS dosáhl 1,49 dolaru
 • Inovativní lék Tevy zůstal lídrem v léčbě roztroušené sklerózy s rekordními tržbami ve výši 4,3 miliardy dolarů
 • Vysoké cash flow pozitivně ovlivňuje výplatu akcionářů, kapitálové výdaje, snižování zadluženosti a odvody daní za rok 2013
 • Zvýšení čtvrtletních dividend o 5%
 • Společnost potvrdila finanční výhled na rok 2014

“Teva dnes oznamuje velmi úspěšné výsledky za čtvrté čtvrtletí roku 2013, které přispěly k uzavření celého roku s nad očekávání dobrým výsledkem. Během roku 2013 jsme uvedli na trh několik významných produktů z našich plánů vývoje, které zcela určitě ovlivní i výsledky letošního roku,” říká Eyal Desheh, úřadující President a CEO Tevy.” Budeme pokračovat v koncentraci na naše výzkumné a vývojové programy a aktivity přinášející nové produkty na trh. Současně s tím budeme naplňovat náš transformační program, abychom udrželi růst společnosti a obhájili její pozici lídra farmaceutického trhu. Rok 2013 byl pro Tevu a její akcionáře rokem velmi důležitým. Bylo zaseto mnohé k tomu, abychom udrželi náš dlouhodobý úspěch a prosperitu. Rok 2014 bude zkušebním rokem ve smyslu uchopení a dalšího posunu Tevy směrem, který je pro ni strategicky důležitý.”

Výsledky Tevy za Q4 2013

Tržby společnosti Teva dosáhly během posledních tří měsíců (do 31. prosince 2013) objemu 5,4 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 3 procenta. Také v přepočtu na lokální měny tržby vzrostly o 4%. Růst tržeb byl zejména podpořen vyššími tržbami na generickém trhu ve Spojených státech, vyššími tržbami v oblasti prodejů speciálních léčiv a OTC (volně prodejných přípravků). Tento růst byl částečně kompenzován poklesem prodejů generik mimo USA, především v Japonsku (vlivem slabší lokální měny) a poklesem prodejů účinných látek (API, Active Pharmaceutical Ingredients) třetím stranám.

Tržby Q4 dle regionů

Spojené státy americké1): 2,8 miliardy dolarů (51% celkových tržeb)
Znamená meziroční nárůst o 6%, ovlivněný zejména růstem prodeje generických a speciálních léčiv

Evropa2): 1,6 miliardy dolarů (29% celkových tržeb)
Znamená meziroční růst o 3%, podpořený růstem prodejů speciálních léčiv a růstem v oblasti OTC léčiv

Zbytek světa (země ROW)3): 1 miliarda dolarů (20% celkových tržeb)
Znamená meziroční pokles 2% ovlivněný zejména negativním vývojem kurzů měn

Tržby Q4 dle produktových řad

Generická léčiva: 27 miliardy dolarů (včetně API tržeb ve výši 163 milionů dolarů)
Znamená meziroční růst o 1%. Generická léčiva představovala 49% celkových tržeb Tevy.

Speciální léčiva: tržby 2,2 miliardy dolarů, meziročně růst o 5%. Tržby v segmentu speciálních léčiv představují 40% celkových tržeb Tevy

Volně prodejné (OTC) přípravky: tržby ve výši 316 milionů dolarů, znamenají meziroční nárůst o 17%
Růst ovlivnily vyšší tržby a růst prodejů v rámci společného podniku PGT Healthcare (joint venture Teva a Procter & Gamble).

Ostatní: tržby ve výši 213 milionů dolarů díky distribuci třetím stranám v Izraeli a Maďarsku

Celkové výsledky za rok 2013

Tržby 2013 dle regionů

Spojené státy americké1): tržby ve výši 10,5 miliardy dolarů (52% celkových tržeb) ovlivněný zejména růstem prodejů speciálních léčiv a poklesem prodejů generik

Evropa2): tržby ve výši 6 miliard dolarů (29% celkových tržeb)
Znamená meziroční růst o 3%, podpořený růstem prodejů speciálních léčiv a růstem v oblasti OTC léčiv

Zbytek světa (země ROW)3): tržby ve výši 3,9 miliarda dolarů (19% celkových tržeb)
Znamená meziroční pokles o 5%, ovlivněný poklesem prodejů v Latinské Americe a Rusku, částečně i poklesem prodejů v Japonsku

Tržby 2013 dle produktových řad

Generická léčiva: tržby ve výši 9,9 miliardy dolarů (včetně API tržeb ve výši 692 milionů dolarů)
Znamená meziroční pokles o 5%. Generická léčiva představovala 49% celkových tržeb Tevy.

Speciální léčiva: tržby ve výši 8,4 miliardy dolarů, znamená meziroční růst o 3%. Tržby v segmentu speciálních léčiv představují 41% celkových tržeb Tevy

Volně prodejné (OTC) přípravky: tržby ve výši 1,2 miliardy dolarů, znamenají meziroční nárůst o 24%.
Růst ovlivnily vyšší tržby a růst prodejů v Latinské Americe, Evropě a USA a to rámci joint venture PGT Healthcare

Ostatní: tržby ve výši 841 milionů dolarů díky distribuci třetím stranám v Izraeli a Maďarsku

Představenstvo společnosti Teva Pharmaceuticals Industries Ltd rozhodlo na svém zasedání 4. února 2014 o výši dividend za Q4 v částce 1,21 NIS za akcii, což představuje zvýšení o 5% oproti Q3 2013.
Zpráva o hospodářských výsledcích je v originálním znění dostupná zde:
http://www.tevapharm.com/Media/News/Pages/2013/1870794.aspx

Poznámky:
1) Celková struktura prodejů na lokálních trzích, stejně jako výsledky prodejů v produktových řadách najdete na www.ir.tevapharm.com
2) Region Evropy definujeme od 1.1.2013 jako země Evropské unie, dále Norsko, Švýcarsko a země jihovýchodní Evropy. Tržby za 2012 a 2013 zahrnují všech 36 zemí evropského regionu.
3) ROW trhy zahrnují všechny ostatní země mimo USA a země evropského regionu

Kontakty pro média:
Mgr. Rita Gabrielová
PR Manager
Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o.
GSM: +420 724 329 813
Tel.: +420 251 007 354
www.teva.cz


O společnosti Teva

Teva Pharmaceutical Industries Ltd. je přední farmaceutická společnost s celosvětovou působností. Usiluje o zlepšení přístupu pacientů k vysoce kvalitní zdravotní péči vývojem, výrobou a prodejem cenově dostupných generických léčiv, stejně tak inovativních a brandových farmaceutických přípravků a aktivních farmaceutických substancí. Společnost, která má sídlo v Izraeli, je největším světovým výrobcem generických léčiv, jejíž globální portfolio zahrnuje více než 1000 molekul a která má přímé zastoupení ve více než 60 zemích. V rámci brandových léčiv se Teva zaměřuje oblast onemocnění CNS, onkologie, léčbu bolesti, respiračních a ženských onemocnění a na biologické léčivé přípravky. Teva má na 46 000 zaměstnanců po celém světě a v roce 2012 dosáhla tržeb ve výši 20,3 mld. USD.

Skrýt detail
9. 1. 2014

Novým Prezidentem a CEO Tevy je Erez Vigodman

Novým Prezidentem a CEO Tevy je Erez Vigodman

 

 • Přichází zkušený globální lídr se zkušenostmi z transformačních procesů
 • Přináší strategické zkušenosti získané v široké oblasti průmyslových odvětví a hlubokou znalostí dynamiky trhů


Teva Pharmaceutical Industries Ltd (NYSE: TEVA) oznamuje jmenování nového Prezidenta a CEO korporace. S účinností od 11. února 2014 se jím stává Erez Vigodman (54), který tak střídá prozatímního Prezidenta a CEO Eyala Desheha. Ten se vrátí na svou původní pozici finančního ředitele (CFO) a současně exekutivního víceprezidenta korporace Teva.

Jmenování Ereze Vigodnama komentuje předseda představenstva korporace Teva pan Dr. Phillip Frost: “Rád bych v Tevě přivítal Ereze Vigodmana v jeho nové roli Prezidenta a CEO korporace. Jako stávající člen našeho představenstva (od roku 2009) Erez chápe korporaci Teva jako svébytnou společnost: zná její historii, ducha, organizaci i její průmyslové prostředí. To je velká výhoda, díky níž bude moci dále posilovat pozici Tevy a zvyšovat její hodnotu pro interní I externí akcionáře. Erez má silné vůdčí schopnosti, umí dosáhnout skvělých výsledků a zároveň se na věci dívat kreativně a přicházet s novátorskými myšlenkami, které směřují k inovacím a zlepšením pro zaměstnance i zákazníky. Současně bych rád poděkoval jménem celého představenstva Tevy Eyalu Deshehovi za to, že se ujal vedení koncernu ve velmi důležitém okamžiku její transformace. Nakonec bych rád poděkoval členům představenstva Tevy za jejich přínosy v procesu hledání nového kandidáta.”

Erez Vigodman je v současné době Prezidentem a CEO společnosti Makhteshim Agan Industries (MAI), světového lídra v oblasti generického agrochemického průmyslu. Své působení v této společnosti ukončí 6. února 2014.

“Jsem velmi poctěn skutečností, že jsem byl jmenován Prezidentem a CEO korporace Teva, průkopníkem v oblasti zdravotnictví a farmaceutického průmyslu”, říká Erez Vigodman. “Cením si této unikátní příležitosti pracovat s managementem a zaměstnanci na dalším budování tak významné a tradiční značky, která chce upevňovat svou vůdčí roli na světovém trhu a plně využívat svůj obrovský potenciál, aby své léčivé přípravky a řešení doručila pacientům na celém světě. Zcela rozumím výzvám, které před korporací Teva stojí a pevně věřím, že společně s managementem koncernu dokážeme tyto nové příležitosti využít tak, abychom zvýšili hodnotu korporace pro naše akcionáře a rozšiřovali náš byznys současně s dlouhodobým růstem společnosti.”

Předseda představenstva korporace Teva Dr. Philipe Frost dodává:
”Erez je pro korporaci Teva tím správným prezidentem. Hodnotili jsme obsáhlý seznam interních i externích kandidátů v rámci pečlivého výběrového řízení a rozhodovacího procesu v představenstvu, které spolupracovalo také s mezinárodní personální agenturou Egon Zehnder. Erez vyniká svými mimořádnými výkony při transformačních procesech globálních společností a skvělými výsledky, kterých dosáhl. Je to člověk se smyslem pro změnu, s mimořádným strategickým myšlením a potvrzenými výsledky v oblasti řízení transformačních programů, se schopností budovat silnou organizaci, úspěšně expandovat na rozvíjejících se trzích a efektivně pracovat s kapitálovými trhy. Jsme nadšeni jeho příchodem do vedení korporace Teva.“

Erez Vigodman od roku 2010 až dosud řídil společnost Makhteshim Agan Industries (MAI). Během tohoto období vrátil společnost k ziskovosti, a to zkvalitněním běžných operačních procesů i investicemi v oblastech s potenciálem organického růstu. V letech 2009 – 2012 rostly tržby MAI o 9%, provozní zisk o 33% a čistý zisk o 55%. Růstový trend firmy pokračoval i v dalších třech kvartálech roku 2013.

Erez Vigodman transformoval obchodní model společnosti MAI prostřednictvím komplexního strategického plánu, který zahrnoval přesuny a růst na klíčových trzích, odpovídající provozní efektivitu, zkvalitnění produktového portfolia a významné pokroky v oblasti vědy a výzkumu. Řídil vstupy MAI na další rozvíjející se trhy v Asii a Latinské Americe a projektoval opětovné sloučení s ChemChina, což zajistilo vstup MAI na čínský trh a využití dalších operačních platforem v Číně.

V předchozím období působil Erez Vigodman jako Prezident a CEO Strauss Group, přední potravinářské a nápojové firmy. Na této pozici vytvořil ze Strauss Group globálního hráče orientovaného na nové potenciální trhy v Brazílii. Spolupracoval přitom s předními světovými společnostmi, jako jsou Danone a PepsiCo. Během svého působení ve společnosti navýšil tržby Strausse Group na více než dvojnásobek z původních 2,9 miliardy NIS v roce 2002 na 6,2 miliardy v roce 2008.

Erez Vigodman žije v Izraeli, v roce 1987 získal titul B.A. v oblasti účetnictví a ekonomie na Univerzitě v Tel Avivu, úspěšně absolvoval také studijní program Management Development na Harvard Graduate School of Business Administration. Je členem poradního sboru Národní ekonomické rady Izraele a v letech 2005 – 2009 působil také v poradním sboru guvernéra izraelské Národní banky.

Originál tiskové zprávy najdete zde: http://www.tevapharm.com/Media/News/Pages/2014/1889288.aspx

Kontakty pro média:
Rita Gabrielová
PR Manager
Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o.
GSM: +420 724 329 813
Tel.: +420 251 007 354
www.teva.cz


O společnosti Teva

Teva Pharmaceutical Industries Ltd. je přední farmaceutická společnost s celosvětovou působností. Usiluje o zlepšení přístupu pacientů k vysoce kvalitní zdravotní péči vývojem, výrobou a prodejem cenově dostupných generických léčiv, stejně tak inovativních a značkových farmaceutických přípravků a aktivních účinných látek. Společnost, která má sídlo v Izraeli, je největším světovým výrobcem generických léčiv, jejíž globální portfolio zahrnuje více než 1000 molekul a která má přímé zastoupení ve více než 60 zemích. V rámci inovativních léčiv se Teva zaměřuje oblast onemocnění CNS, onkologie, léčbu bolesti, respiračních a ženských onemocnění a na biologické léčivé přípravky. Teva má na 46 000 zaměstnanců po celém světě a v roce 2012 dosáhla tržeb ve výši 20,3 mld. USD.

Skrýt detail

Důležité informace

Veřejně odborná informační služba Všeobecné obchodní podmínky Hlášení nežádoucích účinků
© Teva Pharmaceuticals CR, s.r.o. 2018 Mapa stránek Web od Studio New Logic: to je rychlá tvorba e-shopu včetně kvalitní SEO optimalizace.