Česká republika

Naše historie a současnost – v České republice

 

.....

Počátky produkce léčivých přípravků v opavské lékárně U Bílého anděla sahají až do 1. poloviny 17. století.  Kořeny současného moderního výrobního komplexu v Opavě-Komárově se dotýkají roku 1883, kdy zdejší lékárník PhMr. Gustav Hell založil společnost G. Hell & Comp. Ta po znárodnění v roce 1945 fungovala až do roku 1993 pod názvem Galena, než jsme ji prostřednictvím akvizice IVAX Corporation převzali v roce 2006 my. Jako její pokračovatelé se tak můžeme považovat za jednu z nejstarších farmaceutických firem ve střední Evropě.

V roce 2008 jsme se stali Investorem roku, neboť výrobní linka takzvaného Nového závodu v Opavě za více než 2 miliardy korun představovala největší investici do českého farmaceutického průmyslu po roce 1989.

Opava se teď může pochlubit nejmodernějším výrobním provozem na výrobu tablet a tobolek v Evropě či globálním centrem výroby cytostatik a nosních sprejů pro celou korporaci Teva. Právě v Opavě také vedeme odborný výcvik čtyřletého maturitního oboru chemik-operátor a náš závod je největším zaměstnavatelem v regionu.

 

Opavský závod má 2 divize:

     


Pražská komerční jednotka má 3 Business Units:

         Naše léčiva pomáhají pacientům ve více než deseti terapeutických oblastech. Klíčovými jsou centrální nervový systém, onkologie, kardiologie, léčba bolesti a nemocí dýchacích cest. Naše specializované linie kooperují s lékaři všeobecného lékařství, interny, kardiologie, diabetu, ORL, urologie, oftalmologie, endokrinologie, gynekologie a dalších. Spolupracujeme se zdravotnickými zařízeními v celé České republice a vlastním výzkumem podporujeme inovace nejen stávajících generických produktů, ale i biologickou léčbu.

Produkci generických léčivých přípravků zaměřujeme především na antiastmatika, cytostatika, imunosupresiva, hypolipidemika či antihypertenziva v podobě tablet, tobolek i kapalných lékových forem. Vyrábíme rovněž volně prodejné léky (OTC), účinné farmaceutické látky (API) a rostlinné extrakty. Všechny produkty splňují uznávané standardy kvality a jsou exportovány do řady zemí celého světa včetně USA a západní Evropy.

V oblasti volně prodejných léčiv zaujímáme významné postavení na trhu díky známým přípravkům, jakými jsou Ophthalmo-Septonex, Vibovit, Stoptussin a další.

Opavský výrobní závod Teva Pharmaceutical Industries zaměstnává kolem 1 600 lidí, dalších přibližně 120 kolegů pracuje v komerční jednotce Teva Pharmaceuticals CR sídlící v Praze. S ročním obratem přes 2,5 miliardy korun v roce 2017 jsme aktuální jedničkou českého generického trhu. Disponujeme produktovým portfoliem s více než 350 léčivy a českému zdravotnictví ročně dodáme přes 20 milionů balení léků.

Významné milníky v životě společnosti: