Archiv tiskových zpráv – Teva pomáhá zachraňovat životy

Společnost Teva Pharmaceuticals CR se zapojila do osvětové kampaně Nebojte se zachránit život

Společnost Teva Pharmaceuticals CR se zapojila do osvětové kampaně Nebojte se zachránit život. Projekt realizovaný ve spolupráci s Českou lékárnickou komorou si klade za cíl seznámit širokou veřejnost se zásadami poskytování první pomoci u dospělých i u dětí. Za podpory společnosti Teva vzniklo volně dostupné edukační video s názornými ukázkami první pomoci, kterou provádí MUDr. Jiří Pokorný, Ph.D.

Praha, 30. září 2018 - Každý rok druhou sobotu v září se koná Světový den první pomoci. Letos podruhé se do něj prostřednictvím kampaně Nebojte se zachránit život zapojili lékárníci po celé České republice. V týdnu od 3. do 9. září 2018 si zájemci ve vybraných lékárnách mohli osvojit základy první pomoci u dospělých i u dětí. V lékárnách byla veřejnosti zdarma k dispozici praktická brožurka s radami o způsobu poskytování první pomoci.

Podle statistik Ústavu zdravotnictví a statistiky (ÚZIS) provedla záchranná služba v roce 2016 celkem 5 011 resuscitací. „S náhlým kolapsem se může setkat každý z nás, a je to právě reakce zachránce, která rozhodne nejen o přežití pacienta, ale i o kvalitě jeho dalšího života. Při život ohrožujících stavech jde doslova o každou vteřinu, zachránce nemůže ztrácet čas váháním či hledáním správného postupu první pomoci. Měl by znát základní pravidla, jak nejlépe postupovat, aby postiženému pomohl a zároveň neohrozil další osoby, včetně sebe. Široké veřejnosti s osvojením základů první pomoci mohou poradit právě lékárníci,“ vysvětlil PharmDr. Lubomír Chudoba, prezident České lékárnické komory.

Původní tisková zpráva České lékárnické komory je k dispozici zde

Sdílejte tuto stránku na: