Propojujeme zkušené pacienty s nově diagnostikovanými

Podporujeme smysluplné pacientské projekty

Pacienti s chronickými onemocněními a jejich blízcí se po stanovení diagnózy potřebují o někoho opřít. I na to společnost Teva myslí a podporuje projekty, které pacientům pomáhají jednorázově i dlouhodobě.

„Peer to peer“ program

Při vyslovení diagnózy závažného chronického onemocnění se pacientům a jejich blízkým doslova obrátí život naruby. Hledají někoho, s kým se mohou poradit, u koho najdou porozumění a povzbuzení.

Společnost Teva proto podporuje takzvané „Peer to peer“ programy pro nemocné s roztroušenou sklerózou, kde zkušení pacienti pomáhají těm dosud nezkušeným. Každý, kdo projeví o tuto službu zájem, dostane svého mentora neboli „peera“. 
Ten jej provází nelehkým počátečním obdobím, předává mu své zkušenosti z oblasti zdravotní a sociální péče, společenského i osobního života. Komunikuje s blízkými pacienta, vysvětluje, jak se nemocný cítí, co potřebuje, a pomáhá tak všem obstát v této nesnadné etapě života.

„Peeři“ se vzdělávají a speciálně školí, aby dokázali zvládnout krizové situace a byli pacientům a jejich blízkým skutečnými partnery.

Více zde: http://www.rskompas.cz

 

Maraton s roztroušenou sklerózou

Pravidelná fyzická aktivita je prospěšná pro každého a zvláště pro ty, jimž do života zasáhlo těžké chronické onemocnění. Proto společnost Teva dlouhodobě podporuje tradiční březnovou sportovní akci na pomoc pacientům s roztroušenou sklerózou – 24hodinový cvičební maraton MaRS.

Akci pořádá Nadační fond IMPULS a výtěžek věnuje na nákup rehabilitačních pomůcek a ozdravných pobytů pro pacienty s roztroušenou sklerózou.

Teva je pravidelně u toho. MaRS podporuje finančně a rovněž každoročně sestavuje tým ze svých zaměstnanců, kteří cvičí až do „roztrhání těla“.

Sdílejte tuto stránku na: