Naše historie a současnost – ve světe

Zásobujeme svět bezpečnými a účinnými léky již od roku 1901

Společnost, která je dnes známá pod názvem Teva, začala jako malý podnik v Jeruzalémě v roce 1901. Od té doby se významně rozrostla, v současné době patří mezi 15 největších farmaceutických společností a je světovým lídrem v oblasti generik, originálních a biofarmakologických léčiv.

Společnost, která je dnes známá pod názvem Teva, začala jako malý podnik v Jeruzalémě v roce 1901. Mladá firma nazvaná po svých lékárenských zakladatelích Salomon, Levin a Elstein Ltd. dovážela léčiva a dále je distribuovala s využitím vozů tažených mezky a prostřednictvím velbloudích karavan. 

V průběhu dalších desetiletí došlo k rychlému růstu společnosti s tím, jak se zvyšovala poptávka po lokálně vyráběných léčivech. V roce 1976 společnost přijala název Teva (což je hebrejské slovo pro přírodu) Pharmaceutical Industries Ltd.

Teva dosáhla významné expanze po celém světě prostřednictvím četných úspěšných akvizic, které vedly k integraci a posílení naší odborné znalosti a dovednosti v oboru inovativních a generických léčiv i v nových terapeutických oblastech a na rozvíjejících se trzích. V dnešní době Teva patří mezi 15 největších světových farmaceutických společností.

Více informací o historii společnosti Teva Naše historie a současnost – v České republice

Sdílejte tuto stránku na: