Manažery se můžete stát i vy

„Tahle firma dává lidem šanci vyrůst,“ shrnuje své mnohaleté zkušenosti z práce v Tevě Gabriela Stratilová. Do továrny – tehdy ještě Galeny – nastoupila hned po vyučení jako operátorka výroby. Při práci vystudovala vysokou školu, postupně se stala předačkou, pak mistrovou. Dnes je odpovědná za výrobu pevných lékových forem.

Je jednou z prvních, s kým se v Tevě setkávají uchazeči o zaměstnání. „Na úvod je čeká zhruba hodinová exkurze do výroby. Není nezbytné, aby měli vzdělání v oboru ani praxi z jiné farmaceutické firmy,“ upozorňuje Gabriela.

Podle ní nepředstavuje žádné omezení ani věk. Naopak, uchazeči z kategorie 50+ jsou vítáni. Je přesvědčena, že kolektiv složený z mužů a žen různého věku lépe funguje jako tým. „Přináší to různé pohledy na standardní životní situace a větší vyrovnanost,“ říká. Byla u toho, když společnost postupně opustila praxi přijímání hotových vedoucích pracovníků zvenčí a zaměřila se spíše na vlastní zdroje.

Na uvolněné vedoucí pozice dnes společnost vypisuje interní výběrová řízení. Noví mistři se rekrutují z předáků, kteří znají výrobu a své nadřízené občas podle potřeby zastupují. Předáky se zase stávají aktivní operátoři, kteří uvažují inovativně a svými dobrými nápady třeba i přispívají k vylepšení výrobních postupů,“ vysvětluje Gabriela.

Sdílejte tuto stránku na: