Nizozemsko? Ne, Opava!

„Zpočátku nemusíte umět všechno. Neočekávám, že k nám přijdou hotoví farmaceutičtí operátoři, kteří znají výrobní procesy a dokáží obsluhovat naše zařízení. Nejdůležitější je chtít, správnou výrobní praxi vás už naučíme,“ vzkazuje novým kolegům Radovan Toman, který v Teva Czech Industries nedávno převzal vedení výroby pevných lékových forem. Radovan se ještě nedávno připravoval na stěhování do nizozemské centrály společnosti. „Zjistil jsem ale, že opavský závod mne v této chvíli potřebuje víc a já se chci dál podílet na jeho rozvoji,“ zdůvodňuje své rozhodnutí zůstat.

V Opavě pracuje od roku 2009. Přišel v době, kdy se budoval nový závod, a jako manažer údržby se tehdy podílel na úspěšném dokončení této několikamiliardové investice. Od roku 2013 vedl technickou divizi Pharma a v posledním roce byl k pozici technického ředitele navíc pověřen řízením několika evropských závodů z pohledu technické podpory v rámci korporátní struktury Tevy.

„Ověřil jsem si, že k nejdůležitějším manažerským dovednostem patří umět najít pro každého optimální místo v týmu. Takové pracovní zařazení, které nejlépe odpovídá jeho schopnostem,“ říká Radovan a dodává: „V praxi jsem si již několikrát potvrdil, že nejlepší výsledky mají týmy, kde se uplatňuje týmová spolupráce, otevřená komunikace, chuť neustále se zlepšovat, ochota ke změnám a společný cíl.“

Sdílejte tuto stránku na: