Divize PHARMA

Divize PHARMA vyrábí, balí a distribuuje generické léčivé přípravky v různých koncentracích a formách. Tvoří ji tři obory:

  • tradiční výroba kapalných lékových forem v podobě roztoků, kapek, sirupů doplněných výrobou měkkých želatinových tobolek a globálním centrem výroby nosních sprejů pro celou korporaci Teva
     
  • sofistikovaná výroba cytostatik pro léčbu nádorových onemocnění
     
  • velkokapacitní výroba pevných lékových forem, tedy tablet a tvrdých želatinových tobolek.

Teva Czech Industries ročně vyrobí téměř 1,6 milionů litrů přípravků tekuté lékové formy a zabalí více než 35 milionů různých balení produktů. Mnohé z nich jsou dobře známé i laikům, jako například léčivé přípravky pomáhající při respiračních onemocněních a kašli Sanorin®, Stoptussin®, Stopangin®, Jox® či Thymomel®.

Ve speciálním provozu se vyrábějí měkké želatinové tobolky s tekutým obsahem. Pod vícero obchodními názvy pro různé země je jejich účinnou látkou cyklosporin vyráběný dle originálního postupu vyvinutého v rámci firemního výzkumu a vývoje. Ročně se vyrobí kolem 40 milionů kusů tobolek.

Zcela specifickou oblastí jsou cytostatika vyráběná v přísně kontrolovaném, hermeticky uzavřeném prostředí. Těchto tablet, primárně určených k léčbě onkologických onemocnění, se každý rok vyrobí, zabalí a vyexpeduje kolem 160 milionů. Firma přitom masivně investuje do dalšího rozvoje příslušných výrobních kapacit.

Výrobou pevných lékových forem se zabývá tzv. Nový závod – špičkový moderní výrobní provoz vystavěný v letech 2009 - 2010. Jeho zprovozněním v Opavě započala historicky první velkoobjemová produkce tablet a v roce 2014 se jich zde vyrobily již 4,7 miliardy kusů. Téměř celý objem výroby je určen pro náročný trh USA, v roce 2014 to bylo již 43 %. Druhé místo obsadilo Rusko se 17% a zajímavá část léčiv zůstává i v České republice, asi 7 %, a přibližně 6 % na Slovensku. Mezi zeměmi, kam vyvážíme, je rovněž Polsko, Maďarsko, Ukrajina, Velká Británie, Německo, Nizozemí a výrobky naší firmy znají i v Singapuru, Thajsku, Chile, Peru, Jižní Africe či Austrálii.

Celkově divize Pharma vyváží přes 90 % své produkce.

Sdílejte tuto stránku na: