Opavská Teva měla rekordní tržby a je klíčovým závodem celé korporace

Tisková zpráva, Opava 3. srpna 2023

  • Společnost Teva Czech Industries (TCI) dosáhla rekordních tržeb z prodeje výrobků a služeb, které poprvé v historii přesáhly 11 mld. Kč

  • Opavská společnost intenzivně hledá operátory do výroby a uplatnění nabízí v celé řadě dalších profesí.

Společnost Teva Czech Industries dosáhla v roce 2022, navzdory náročné ekonomické situaci, kladného hospodářského výsledku. Celkové tržby roku 2022 za výrobky, zboží a služby byly 11,271 miliardy Kč.

V opavské firmě působí dvě divize. PHARMA vyrábí, balí a distribuuje generické léčivé přípravky v různých koncentracích a formách. Tvoří ji tři obory: tradiční výroba kapalných lékových forem v podobě roztoků, kapek a sirupů, doplněná výrobou měkkých želatinových tobolek a globálním centrem výroby nosních sprejů pro celou korporaci Teva. Dále pak sofistikovaná výroba cytostatik pro léčbu nádorových onemocnění a konečně velkokapacitní výroba pevných lékových forem, tedy tablet a tvrdých želatinových tobolek. Ve farmaceutickém závodě pracuje přes 1 100 zaměstnanců.

V závodě API, kde se vyvíjejí a vyrábějí účinné farmaceutické látky (tzv. API) a rostlinné extrakty, pracuje téměř 600 zaměstnanců, přes 70 z nich pak v útvaru Výzkumu a vývoje. Ve svém portfoliu má přes tři desítky jejich molekul.

Jsme součástí globální skupiny, která má po světě třiapadesát závodů a zaměstnává přes sedmatřicet tisíc lidí. Opavská Teva je této obrovské skupině klíčovým výrobním závodem,“ říká Robert Kužela, generální ředitel opavské TCI.

S tím souvisí trvající požadavky na nábor nových zaměstnanců, zejména operátorů pro výrobu pevné i kapalné lékové formy, pro výrobu účinných látek a také laborantů pro kontrolu kvality. Firma sice úzce spolupracuje s Masarykovou střední zemědělskou školou a vyšší odbornou školou
v Opavě, kde působní jako hlavní průmyslový partner oboru Chemik-operátor, ale to ani zdaleka nestačí. „Novým kolegům poskytneme odpovídající zaškolení, adekvátní mzdové ohodnocení včetně ročních bonusů,“ uvádí Karla Kučerová, HR ředitelka opavské společnosti. „Po úspěšně zvládnuté adaptaci mzda operátorů každoročně roste s ohledem na pracovní výkon, zvyšující se úroveň dovedností a s tím spojený kariérní rozvoj. Nabízíme nejen každoroční nárůst mezd, ale i nadstandardní příplatky a benefity včetně flexibilní cafeterie ve výši 17 tisíc korun ročně, bezplatnou asistenční linku v oblasti psychologické, právní, sociální či finanční pomoci, příspěvky na stravné, vlastní rekreační zařízení, interní Teva Stars systém pro ocenění pracovníků, dny hrazeného volna výrazně nad zákoník práce a mnoho dalších výhod. Dlouhodobě spolupracujeme rovněž s univerzitami, nabízíme mimo jiné stáže či zpracování diplomových prací“ dodává K. Kučerová.

V rámci výzkumu a vývoje se v Opavě zaměřují také na zavádění nejnovějších technologických postupů do výroby (procesy v průtoku, kontinuální procesy, postupy snižující chemickou zátěž „Green chemistry“) a další inovativní technologie, které zajistí do budoucna energeticky a ekologicky udržitelnou výrobu s nižšími nároky na čas a suroviny.

Farmaceutická společnost Teva Czech Industries (TCI) zaměstnává v Opavě bezmála 1 700 lidí. Od roku 2006 je součástí izraelské nadnárodní korporace Teva Pharmaceutical Industries. V Opavě se ročně vyrobí téměř 1,6 milionů litrů přípravků tekuté lékové formy a zabalí více než 8 miliard tablet, kapslí a tobolek různých produktů. Patří mezi významné plátce daně z příjmů právnických osob v ČR.

Sdílejte tuto stránku na:

Mohlo by vás také zajímat...

OZNAM K DOČASNÉMU VÝPADKU HYLAK FORTE

OZNAM K DOČASNÉMU VÝPADKU HYLAK FORTE

Teva ČR byla prohlášena za nejatraktivnějšího zaměstnavatele v roce 2023 v kategorii farmacie a zdra...

Teva ČR byla prohlášena za nejatraktivnějšího zaměstnavatele v roce 2023 v kategorii farmacie a zdravotnictví

Najdôležitejšie udalosti ESG spoločnosti Teva v roku 2021

Najdôležitejšie udalosti ESG spoločnosti Teva v roku 2021

Správy o pokroku ESG za rok 2021

Správy o pokroku ESG za rok 2021

Stažení léku AMBROBENE 15MG/5ML SIR 100ML z trhu

Stažení léku AMBROBENE 15MG/5ML SIR 100ML z trhu

TEVA darovala základní léky na podporu ukrajinských uprchlíků

TEVA darovala základní léky na podporu ukrajinských uprchlíků

Češi chtějí léky vyrobené v Evropě

Češi chtějí léky vyrobené v Evropě

Teva Pharmaceuticals má v Česku a Slovensku nového generálního ředitele

Teva Pharmaceuticals má v Česku a Slovensku nového generálního ředitele

Migrénu lidé tají, v práci ji neberou vážně

Migrénu lidé tají, v práci ji neberou vážně

Pozor na „doktora Googla“, varují lékaři

Pozor na „doktora Googla“, varují lékaři