TEVA darovala základní léky na podporu ukrajinských uprchlíků

  • Teva daruje základní léky v hodnotě více než 6,7 milionu dolarů na akutní terapie na podporu ukrajinských uprchlíků.

  • Kromě počátečního daru 25 000 balení antibiotik bylo doručeno do Moldavska na hranici s Ukrajinou také 82 000 balíků hygienických produktů pro ukrajinské kojence a děti.

TEL AVIV, IZRAEL— 13 března 

Společnost Teva Pharmaceuticals oznámila darování základních medicínských produktů v hodnotě více než 6,7 milionu USD na akutní terapie v rámci humanitární podpory ukrajinských uprchlíků utíkajících přes hranice.

Dar zahrnoval 14 produktů Teva ve 150 000 baleních v hodnotě více než 6,5 milionu USD, z nichž 13 je uvedeno na seznamu základních léků Světové zdravotnické organizace. Dar je odeslán ve spolupráci s důvěryhodným dlouhodobým partnerem společnosti Teva neziskovou humanitární organizací „Direct Relief“. Produkty Teva dostupné v této zásilce jsou převážně na akutní terapie, jako jsou antibiotika, léky proti průjmu k léčbě jedinců s infekcemi, dýchacími potížemi a průjmy.

Teva také darovala 25 405 balení antibiotik v hodnotě přibližně 180 000 dolarů „United Hatzalah“, přední izraelské neziskové nouzové a humanitární organizaci, jako pomoc v uprchlických táborech a polních nemocnicích v Rumunsku na hranicích s Ukrajinou. Léky dorazily do Moldavska na ukrajinskou hranici minulý týden a pomáhají léčit tisíce uprchlíků, kteří utekli před konfliktem.

Kromě toho společnost Teva spolupracuje s evropskou nevládní organizací „Člověk v tísni“ na poskytování přibližně 82 000 balení produktů pro ukrajinské kojence a děti, které se v důsledku humanitární krize potýkají se špatnými hygienickými podmínkami.

Jako přední farmaceutická společnost prosazujeme svou zodpovědnost a závazek poskytovat kritické a nezbytné léky všem našim pacientům, ať jsou kdekoli na světě. V souladu s posláním společnosti Teva poskytujeme přístup ke kvalitním lékům a zlepšujeme životy pacientů na celém světě. V současnosti posuzujeme další programy dárcovství v celé Evropě a udržujeme dialog s naší sítí důvěryhodných partnerů a dalšími mezinárodními organizacemi humanitární pomoci, abychom pochopili vznikající potřeby.

O Tevě

Jako přední farmaceutická společnost prosazujeme svou zodpovědnost a závazek poskytovat kritické a nezbytné léky všem našim pacientům, ať jsou kdekoli na světě. V souladu s posláním společnosti Teva poskytujeme přístup ke kvalitním lékům a zlepšujeme životy pacientů na celém světě. V současné době posuzujeme další programy dárcovství v celé Evropě a udržujeme dialog s naší sítí důvěryhodných partnerů a dalšími mezinárodními organizacemi humanitární pomoci, abychom pochopili vznikající potřeby.

Sdílejte tuto stránku na:

Mohlo by vás také zajímat...

Opavská Teva měla rekordní tržby a je klíčovým závodem celé korporace

Opavská Teva měla rekordní tržby a je klíčovým závodem celé korporace

OZNAM K DOČASNÉMU VÝPADKU HYLAK FORTE

OZNAM K DOČASNÉMU VÝPADKU HYLAK FORTE

Teva ČR byla prohlášena za nejatraktivnějšího zaměstnavatele v roce 2023 v kategorii farmacie a zdra...

Teva ČR byla prohlášena za nejatraktivnějšího zaměstnavatele v roce 2023 v kategorii farmacie a zdravotnictví

Najdôležitejšie udalosti ESG spoločnosti Teva v roku 2021

Najdôležitejšie udalosti ESG spoločnosti Teva v roku 2021

Správy o pokroku ESG za rok 2021

Správy o pokroku ESG za rok 2021

Stažení léku AMBROBENE 15MG/5ML SIR 100ML z trhu

Stažení léku AMBROBENE 15MG/5ML SIR 100ML z trhu

Češi chtějí léky vyrobené v Evropě

Češi chtějí léky vyrobené v Evropě