Pacienti hledají informace online, ale nevědí, zda jim mohou věřit

Společnost Teva přispívá k lepší informovanosti lékařů i pacientů

Evropská sekce společnosti Teva Pharmaceuticals představila digitální projekt, který poskytne pacientům s migrénou i jejich lékařům nejnovější nezávislé, důvěryhodné a spolehlivé medicínské informace.

Nedávný výzkum společnosti ukázal, že pacienti zejména s chronickými potížemi o nich velmi často vyhledávají informace online, ale nedokáží posoudit spolehlivost zdrojů. Teva reagovala řadou iniciativ, které by tento problém měly řešit.

Jednou z nich je partnerství s firmou Healint, vývojářem platformy Migraine Buddy © přibližující problémy evropských pacientů s migrénou. Statistické údaje platformy vycházejí přímo z poznatků pacientů, kteří se rozhodli anonymně popsat svou situaci pro zlepšení širšího povědomí o migréně i pro potřeby výzkumu. Tento materiál nebývalého rozsahu se stane základem vzdělávacího a podpůrného obsahu pro lékaře, neurology, zdravotnické a další specialisty, kteří budou chtít prohloubit své znalosti o migréně, aby mohli rychleji poskytovat efektivní odbornou péči svým pacientům.

Nedávný výzkum mezi lékařskými odborníky potvrdil, že roste jejich zájem o digitální formu vzdělávání propojenou s jejich každodenní prací. Společnost DRG Digital již v roce 2017 uvedla, že lékaři současné mladé generace stále více spoléhají na online a hledáním odborných informací v externích digitálních zdrojích včetně odborných webů stráví až tři hodiny denně. Lékaři-mileniálové sledují online lékařské magazíny a odkazy mnohem častěji než jejich starší kolegové.

Tuto skutečnost reflektuje spolupráce Tevy s pořadateli bienální akce Migraine Trust International Symposium (MTIS), díky níž vznikne série zajímavých online rozhovorů s předními neurology. Jedním z nich je i profesor neurologie z King's College v Londýně Peter J. Goadsby, který se bude věnovat tématu Recent advances in headache neuroimaging (Aktuální pokrok v neurozobrazování bolestí hlavy). Videa a ostatní obsah budou pro delegáty z Velké Británie dostupné přímo na webu MTIS, pro ostatní na NeurologyBytes.com.

NeurologyBytes je portál evropských odborníků ve zdravotnictví vytvořený Tevou, který obsahuje různé edukační materiály především pro neurology a snaží se poskytovat právě ony chybějící spolehlivé a důvěryhodné informace.

Jak připomněl prof. Goadsby, migréna je komplexní stav, který vyžaduje široké povědomí o nemoci, aby pacient mohl lékařům odpovídajícím způsobem popsat své potíže. Pro správnou diagnózu a léčbu je nutno znát odpovědi na mnoho otázek. Na nové iniciativě Tevy prof. Goadsby proto oceňuje i to, že spolehlivé a důvěryhodné informace poskytuje odborníkům i laikům.

Vedoucí digitální sekce Tevy Timothy White uvedl, že Teva cítí povinnost pomáhat pacientům a odborníkům celého světa na cestě za zdravím. Zejména lidem žijícím s chronickými stavy, jako je právě migréna, chce poskytovat nejen léčiva vysoké kvality, ale dosáhnout pro ně i pochopení. Partnerství Tevy s MTIS a společností Healint stejně jako rozšiřování její platformy NeurologyBytes.com ukazují, jak Teva převádí své vize do praxe.
(mir)


Zdroj:

Business Wire, https://www.businesswire.com/news/home/20180905005871/en

Sdílejte tuto stránku na:

Mohlo by vás také zajímat...

Opavská Teva měla rekordní tržby a je klíčovým závodem celé korporace

Opavská Teva měla rekordní tržby a je klíčovým závodem celé korporace

OZNAM K DOČASNÉMU VÝPADKU HYLAK FORTE

OZNAM K DOČASNÉMU VÝPADKU HYLAK FORTE

Teva ČR byla prohlášena za nejatraktivnějšího zaměstnavatele v roce 2023 v kategorii farmacie a zdra...

Teva ČR byla prohlášena za nejatraktivnějšího zaměstnavatele v roce 2023 v kategorii farmacie a zdravotnictví

Najdôležitejšie udalosti ESG spoločnosti Teva v roku 2021

Najdôležitejšie udalosti ESG spoločnosti Teva v roku 2021

Správy o pokroku ESG za rok 2021

Správy o pokroku ESG za rok 2021

Stažení léku AMBROBENE 15MG/5ML SIR 100ML z trhu

Stažení léku AMBROBENE 15MG/5ML SIR 100ML z trhu

TEVA darovala základní léky na podporu ukrajinských uprchlíků

TEVA darovala základní léky na podporu ukrajinských uprchlíků