Teva pomáhá zachraňovat životy

Společnost Teva Pharmaceuticals CR se zapojila do osvětové kampaně Nebojte se zachránit život - už potřetí!. Projekt realizovaný ve spolupráci s Českou lékárnickou komorou si klade za cíl seznámit širokou veřejnost se zásadami poskytování první pomoci u dospělých i u dětí.

Na druhou sobotu v září každoročně připadá Světový den první pomoci. Přestože alespoň základní znalost může v mnoha případech zachránit život, nemalá část populace ji neumí v krizových situacích použít. Se svou kampaní „Nebojte se zachránit život“ se proto k akci již potřetí připojí také lékárníci z celé České republiky. Od 9. do 15. září si mohou zájemci z řad veřejnosti v lékárnách osvojit základy první pomoci. Lékárníci a farmaceutičtí asistenti ve více než 500 lékárnách po celé ČR jim poskytnou základní odborné školení v kardiopulmonální resuscitaci, aplikaci adrenalinového autoinjektoru a zástavě masivního zevního krvácení. Pacientům bude také zdarma nabídnuta praktická brožurka s radami a základními postupy první pomoci.

Praha, 28. srpna 2019 – Letošní Světový den první pomoci připadá na 14. září a díky České lékárnické komoře (ČLnK) se do ní zapojí také 535 tuzemských lékáren. „Každý z nás se může ocitnout v situaci, kdy bude první pomoc potřebovat nebo ji bude ve vyhrocené situaci poskytovat. Potenciální zachránce by měl znát základní pravidla, jak při poskytnutí adekvátní pomoci nejlépe postupovat, a přitom neohrozil sebe či další osoby. Kampaně ‚Nebojte se zachránit život‘ v předchozích dvou letech ukázaly, že s osvojením základů první pomoci mohou široké veřejnosti poradit také lékárníci,“ uvádí ke třetímu ročníku prezident ČLnK PharmDr. Lubomír Chudoba, podle něhož se zapojení lékáren nabízí také z důvodu, že jsou pro pacienty nejdostupnějším zdravotnickým zařízením.

Znalosti v oblasti první pomoci jsou základ

Zdravotnická záchranná služba zasahovala v minulém roce u 7 937 resuscitací. Česká lékárnická komora proto také v letošním roce pokračuje ve spolupráci s firmou Teva Pharmaceuticals CR a pro své členy a farmaceutické asistenty připravila 45 seminářů praktického nácviku první pomoci. „První pomoc patří mezi základní dovednosti všech zdravotnických povolání, tedy i lékárníků. Je součástí nejen jejich pregraduálního i postgraduálního vzdělávání, ale také celoživotního v rámci garantovaných kurzů Komory,“ vysvětluje Mgr. Aleš Krebs, Ph.D., viceprezident ČLnK, s tím, že obsah seminářů byl nově rozšířen o nácvik aplikace adrenalinového autoinjektoru a zástavy masivního zevního krvácení. Nedílnou a základní částí zůstává od roku 2017 osvojení základních technik kardiopulmonální resuscitace (KPR) včetně použití externího defibrilátoru.

„Jsme rádi, že společnost Teva Pharmaceuticals CR už třetí rok podporuje kampaň ‚Nebojte se zachránit život‘. V tyto dny apelujeme na veřejnost, že poskytnutí první pomoci v situacích ohrožujících život je i laikem zvládnutelný výkon. Jsme rádi, že i touto formou můžeme přispět nejen k edukaci lékárníků, ale zejména k záchraně toho nejcennějšího, čím život jako takový je. Věříme, že třetí ročník kampaně přinese potřebnou osvětu a jsme rádi, že se na této kampani můžeme opět podílet,“ doplňuje Ing. Beáta Melichová, tisková mluvčí společnosti Teva Pharmaceuticals CR.

Původní tisková zpráva České lékárnické komory je k dispozici zde.

Leták – první pomoc

Sdílejte tuto stránku na:

Mohlo by vás také zajímat...

Opavská Teva měla rekordní tržby a je klíčovým závodem celé korporace

Opavská Teva měla rekordní tržby a je klíčovým závodem celé korporace

OZNAM K DOČASNÉMU VÝPADKU HYLAK FORTE

OZNAM K DOČASNÉMU VÝPADKU HYLAK FORTE

Teva ČR byla prohlášena za nejatraktivnějšího zaměstnavatele v roce 2023 v kategorii farmacie a zdra...

Teva ČR byla prohlášena za nejatraktivnějšího zaměstnavatele v roce 2023 v kategorii farmacie a zdravotnictví

Najdôležitejšie udalosti ESG spoločnosti Teva v roku 2021

Najdôležitejšie udalosti ESG spoločnosti Teva v roku 2021

Správy o pokroku ESG za rok 2021

Správy o pokroku ESG za rok 2021

Stažení léku AMBROBENE 15MG/5ML SIR 100ML z trhu

Stažení léku AMBROBENE 15MG/5ML SIR 100ML z trhu

TEVA darovala základní léky na podporu ukrajinských uprchlíků

TEVA darovala základní léky na podporu ukrajinských uprchlíků